BIST 1.527
DOLAR 7,28
EURO 8,79
ALTIN 405,41
HABER /  EĞİTİM

YÖKDİL sınavı ne zaman saat kaçta başlıyor?

YÖKDİL sınav giriş belgesi alma işlemleri bugün adayların erişime açılıyor. 10 Mart Pazar günü saat 14.00'te YÖKDİL sınavına girecek olan adaylar sınav giriş yerilerini ve YÖKDİL sınav giriş belgelerini online ortamdan öğrenebilecek. 6. YÖKDİL sınav giriş belgesi çıkarma sayfası ve TC ile sınav yeri öğrenme bilgileri haberimizde.

Abone ol

YÖKDİL sınav giriş belgesi bugün açıklanıyor yeni haber YÖK'ten geldi. 10 Mart Pazar günü bir oturumla saat 14.00'te yapılacak olan YÖKDİL sınavı için giriş belgesi alma ve sınav yeri sorgulama ekranı erişime açılıyor. TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adayların katılabildiği Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı'nın 6'ncısı için sadece sayılı günler kaldı. YÖKDİL sınavı Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI: Merakla beklenen YÖKDİL sınav giriş belgesi bugün yayınlanacak. Sınava katılacak olan adayların heyecanla beklediği sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Gün içerisinde yayınlanacak olan sınav giriş belgesi YÖKDİL'in resmi internet sitesi üzerinden erişime açılacak. Sınav giriş yerleri belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN: YÖK'ün yayınladığı takvime göre, bu sene 6'ncısı gerçekleştirilecek YÖKDİL sınavı 10 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL Sınavı'na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adaylar katılabiliyor.

Akademik yükseltmelere katılacak adaylar da sınava girebiliyor.

YÖKDİL SINAVI HAKKINDA GENEL BİLGİLER: Sınav, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce; Sosyal Bilimler alanında ise Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılacaktır.

Sınava; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

Sınavın uygulanmasında ve sonuçların değerlendirilmesinde aday tarafından verilen bilgiler esas alınacağından, adayın başvuru esnasında verdiği bilgilerdeki eksiklik veya yanlışlık sebebiyle doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Adaylar, beyan ettikleri bütün bilgilerinden sorumludur. Bir adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Eksik veya yanlış bilgilerden adayların yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, verdiği bilgilerdeki eksiklik veya yanlışlıktan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz.

Sınav evrakı (soru kitapçıkları, cevap kâğıtları ve sınav tutanakları) sınav tarihinden 2 (iki) yıl sonra imha edilir. Her türlü sınav evrakının aslı veya sureti, yargı organlarının aksi kararları olmadıkça, aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez ve verilmez.  Sınavla ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden kamuoyuna duyurulacaktır. Bu nedenle, ilgililerin söz konusu adresi sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır. Bu adresteki duyurular, adaylara tebliğ hükmündedir.

YÖKDİL BARAJ PUANI KAÇ: İlgili mevzuat ile ilgili düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir.

 YÖKDİL hangi dillerden girebilirim: YÖKDİL Sınavı İngilizce'ye ek olarak "Almanca, Arapça, Fransızca" dillerinde de yapılmaktadır.

ÖNCEKİ HABERLER
2019 mart af haberleri son durum seçim öncesi genel af var mı?
HAKMAR kimin HAKMAR'ın sahibi İsa Albayrak kimdir?
YÖK Başkanı Yekta Saraç açıkladı! Üniversitelerde yeni dönem
Tunç Soyer ne diyeceğini bilemedi! Ne yapılabileceğini bilmiyorum
BB Erzurumspor Mehmet Özdilek ile yollarını ayırdı
Antalya’da fetih coşkusu yaşandı
Ekrem İmamoğlu uyardı: İkazımı duyacaklarını düşünüyorum
Diyarbakır'daki halı saha rezaletinde savcı öğretmenleri suçladı
Migros kimin Tuncay Özilhan aslen nereli kimdir eşi ve çocukları
Kadınlar Günü sözleri resimli kısa 8 Mart mesajları 2019
Yorumlar