BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  GÜNCEL

Kadınlar Günü sözleri resimli kısa 8 Mart mesajları 2019

Tüm dünyada kutlanan 8 Mart Kadınlar günü ülkemizde de önemli günler birisi. Bu sene Kadınlar Günü 8 Mart cuma gününe denk geliyor. Bu özel günde karınızı sevgilinizi, annenizi ya da hayatınıza değer katan kadınları mutlu edecek 8 Mart Kadınlar Günü sözleri ve resimli Kadınlar günü mesajları haberimizde.

Abone ol

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne sayılı günler kala kadınlar günü hangi güne denk geliyor ve 8 Mart kadınlar günü hediyeleri, ne alınır soruları merak konusu oldu. Bu sene yani 2019'de 8 Mart Kadınlar Günü perşembe gününe denk geliyor. Tüm dünyada kutlanan 8 Mart kadınlar günü hediye fikirleri ve 8 Mart mesajları ve kısa-uzun anlamlı sözler haberimizde.

8 MART HEDİYE FİKİRLERİ: 8 Mart Kadınlar Günü için kozmetikten giyime, ayakkabı ve aksesuara kadar birçok marka büyük indirim yapıyor. Bu fırsatları kaçırmak istemeyenler Kadınlar Günü için uygun hediyeyi seçebilirler. Aynı zamanda çiçek yollayarak 8 Mart Kadınlar Gününü kutlamak isteyenler için ise biribirnden farklı ve zengin alternatifler mevcut. 8 Mart akşamı eşimi, sevgilimi, annemi ya da kız arkadaşlarımı yemeğe götürmek istiyorum diyen beyler için yine birçok farklı ve lezzetli alternatifler var. Altın ya da takı atmak istiyorsanız eğer ünlü takı markaları da 8 Mart için büyük indirime gitti. Neredeyse 8 Mart Kadınlar Gününe özel takıların fiyatı yarı yarıya düşmüş durumda.

TÜM DÜNYADA KUTLANIYOR: Her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan Dünya Kadınlar Günü aslında Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Türkiye'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştı.

Her yıl 8 Mart tarihi "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" olarak geçiyor. Uluslararası bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmıştır. Dünyada 1910’larda, Türkiye’de ise ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlanmıştır. Hem dünyada hem de ülkemizde kutlama olarak geçen bu özel tarihin “Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün” kökeni acı bir tarihe dayanıyor. Peki, Kadınlar Günü hangi olay neticesinde ortaya çıktı? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü neden kutlanıyor? İşte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında birçok kişinin bilmediği gerçekler!

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TARİHÇESİ: ABD'nin New York kentinde bir dokuma fabrikası... Çok ağır çalışma koşulları, çok uzun iş günleri ve buna karşın çok düşük ücretler. Koşulların her geçen gün daha da dayanılmaz hale gelmesi, kadın işçilerin artık tahammül sınırını zorlamaya başladı. Greve çıkma kararı alan kadınlar, taleplerini de açıkladılar: “Daha iyi koşullarda çalışmak, 10 saatlik iş günü, eşit işe, eşit ücret...” 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları talebiyle greve başladı. Bu sırada çıkan olaylar sırasında fabrika içinde şüpheli bir yangın başladı. 129 kadın, yangında hayatını kaybetti... Takvimler 8 Mart 1857’yi gösteriyordu. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. . Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin , bu olayın ardından 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılmasını öneri olarak sundu ve öneri oy çoğunluğuyla kabul edildi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 19 Mart 1911’de Almanya ve İsviçre’de anıldı. Anmaların 8 Mart olarak değiştirilmesine 1921'de Moskova'da düzenlenen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı'nda karar verildi. ABD'de de ise 1960’lı yıllarda anılmaya başlandı. Birleşmiş Milletler, 66 yıl sonra 8 Mart'ın 'Dünya Kadınlar Günü' olarak kabul etti.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

* Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

* Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

* 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

* Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

* Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü"nüz kutlu olsun.

* Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

* Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili annecigim..

* 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

* Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

* Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

* Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun…

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü marketlere fiyat soruşturması! BİM ve Migros bile var işte 23 market!
Ünlü marketlere fiyat soruşturması! BİM ve Migros bile var işte 23 market!
Melih Gökçek CHP'li adayın PKK bağlantısını deşifre etti
Melih Gökçek CHP'li adayın PKK bağlantısını deşifre etti
Hindistan-Pakistan sınırında çatışma
Hindistan-Pakistan sınırında çatışma
PUBG Mobile'a dijital kilit geliyor
PUBG Mobile'a dijital kilit geliyor
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin hazırlanan iddianame kabul edildi
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin hazırlanan iddianame kabul edildi
Fenerbahçe'de karlı hafta
Fenerbahçe'de karlı hafta
Çin, Mars Simülasyon Merkezi'ne kavuştu
Çin, Mars Simülasyon Merkezi'ne kavuştu
Beşiktaşlı Vida'ya milli davet
Beşiktaşlı Vida'ya milli davet
Yeşilay Haftası şiirleri uzun-kısa anlamlı 2019 Yeşilay sözleri
Yeşilay Haftası şiirleri uzun-kısa anlamlı 2019 Yeşilay sözleri
Finansal kesim dışı firmaların net döviz açığı azaldı
Finansal kesim dışı firmaların net döviz açığı azaldı