BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

PUBG Mobile'a dijital kilit geliyor

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan PUBG, mobil versiyonu için anne babaların içini rahatlatacak dijital kilit özelliğini getiriyor.

Abone ol

Geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin personellerini uyardığı PUBG oyununun çocuklar için de büyük tehlike olduğu söyleniyor. Ancak, bağımlılık derecesine varan kullanıcıları bulunan PUBG'yi telefonda oynayan kullanıcıların ailelerine güzel haber geldi.

Özellikle genç yaştaki kullanıcıların ve çocukların oynadığı PUBG, dijital kilit özelliğini uygulamaya getirmeyi planlıyor. Çocuklarının oyun başında ne kadar zaman geçirdiğini görebilmek ve bu süreyi azaltmak isteyen ebeveynler, 'Dijital Kilit' sayesinde, oyunun telefonda ne kadar oynandığını görebilecek ve bu süreyi sınırlandırabilecek.

Kilit sistemi geliyor
Ayrıca anne babalar, 'dijital kilit' özelliği sayesinde oyuna bir şifre koyabilecek. Bu sayede, çocuklarının oyun oynama sürelerini kontrol edebilecek ve istedikleri zaman çocuklarının oyundan uzaklaşmasını sağlayabilecekler.

Hindistan'dan intihar haberi gelmişti
Yapımcı şirket, Hindistan'da 19 yaşındaki bir çocuğun PUBG oynayamadığı için intihar etmesiyle birlikte, uzun süredir üzerinde çalıştığı bu özelliği bir an önce hayata geçirmeye karar verdi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Bekçi alımı ne zaman 2019 başvuru formu doldurma bilgileri
Fenerbahçe'de karlı hafta
Çin, Mars Simülasyon Merkezi'ne kavuştu
Beşiktaşlı Vida'ya milli davet
Yeşilay Haftası şiirleri uzun-kısa anlamlı 2019 Yeşilay sözleri
Ömer Çomaklı kimdir aslen nereli rektör Ömer Çomaklı ailesi
Yorumlar