BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

YÖK binasında biber gazlı müdahale

Öğretmenlik haklarını kaybetmek istemeyen bir grup öğrenci, YÖK binasında eylem yaptı

Abone ol

'Formasyon hakkımız engellenemez' sloganları atan öğrencilere biber gazıyla müdahale edildi...

YÖK Genel Kurulu, bazı fakültelerden mezun olanlara öğretmenlik yolunu kapatan düzenlemeyi ela almak için toplandı. Öğrenci Gençlik Sendikası üyesi bir grup öğrenci de Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlığındaki toplantı sırasında binaya geldi. Girişten ayrı ayrı geçen öğrenciler, güvenlik görevlilerine kimliklerini vererek, denklik konusunda görüşmek istediklerini belirttiler. Daha sonra başkanlık girişinde toplanan öğrenciler çantalarından taleplerini içeren dövizi çıkararak ''Formasyon hakkımız engellenemez'' sloganı attı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ile görüşmek, YÖK Genel Kurulu toplantısına katılmak istediklerini belirten öğrenciler bina girişine yöneldi.

Bunun üzerine öğrencilerle özel güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Özel güvenlik görevlilerinin biber gazı sıkarak müdahale ettiği öğrenciler daha sonra bina önünden uzaklaştırıldı. Kimliklerini alabilmek için de bir süre görevlilerle tartışan gençler daha sonra YÖK girişinde basın açıklaması yaptı.

Alan fakülteleri mezunları için açılan formasyon programlarının devam ettirilmesi gerektiğini savunan öğrenciler, gelecekleriyle ilgili bir toplantıda gençlerin de yer alması gerektiğini ifade ettiler.

ÖNCEKİ HABERLER
Artık tablet dershanesi var!
Apple'ın kurucusu Windows Phone'u çok sevdi!
Vergi rekortmenler listesinde sürpriz isim
Bakan Çağlayan S&P'yi ofsayta düşürdü!
Muhabbet kuşu polise adresini verdi
Sadakatsiz 4. bölüm fragmanı
Yorumlar 1 yorum