HABER /  EĞİTİM

YKS puan türleri tablosu 2018 sayısal, eşit ağırlık, sözel, dil

2018 YKS puan tercihi tablosu osym sitesinde yayınlandı. YKS puan tercih tablosuna göre adaylar hangi puan türüne göre tercih yapacağını belirleyecek. Sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil puan türleri tablosu ve kılavuzu internethaber.com sitesinde.

2018 YKS'de adayların hangi puan türüne göre tercih yapağını gösteren puan türleri tablosunu ÖSYM tarafından açıkladı. Adaylar YKS sınavında hangi puan türüne göre tercih yapacağını bu tabloya göre belirleyecek.

YÖK, Yükseköğretim Kurumları Sınav Sistemi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplarına eklemeler yaptı. Yeni eklemelerle birlikte yeni üniversitemi YKS’nin (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) puan türleri belli oldu. Adaylar hangi puan türüne göre tercih yapacağını bu tabloya göre belirleyecek.

TYT ile YGS puan türleri karşılaştırıldığında nasıl bir farklılık var? YGS’de 6 puan türü vardı (YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6). TYT’de ise her aday için sadece bir puan hesaplanacaktır.Bu puan,Temel YeterlilikTesti Puanı (TYT-Puanı)’dır.

YÜKSEKÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? Yükseköğretim Kurumları Sınavının tarihi MEB’in eğitim-öğretim takviminde okulların kapanış tarihi dikkate alınarak belirlenmiştir. Sınavın birinci oturumu (Temel Yeterlilik Testi) 23 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah, ikinci oturumu 24 Haziran 2018 Pazar günü sabah, Yabancı Dil oturumu ise 24 Haziran 2018 Pazar günü öğleden sonra yapılacaktır.

YKS puan türleri tablosu kılavuzu -Tıkla!

ÖNCEKİ HABERLER
Ah Kalbim 60.yeni bölüm fragmanı Pragya'ya yapılan plan tutmuyor
Bursa'da kaza: Otomobil okulun bahçesine düştü
Ali Koç'un herkesten uzak eşi Nevbahar Demirağ'a bakın
Üniversitelerdeki 20 bin 'hoca' şüpheli! Düğmeye basıldı...
Gizli tanıktan FETÖ itrafı! Genelkurmay başkanı...
2020 kandil günleri takvimi Diyanet yayınladı
Yorumlar