BIST 2.444
DOLAR 16,75
EURO 17,48
ALTIN 976,05
HABER /  POLİTİKA

Yıldırım Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını tek tek anlattı

KARAMAN'da referandum çalışmalarını sürdüren Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını yalanladı.

Abone ol

Avrupa'daki bazı ülkelerin bakanlara yönelik tavrına tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, "İç işimize karışmayın, kendi işinize bakın. Herkes yerini yurdunu bilsin" dedi.

Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi. "Kılıçdaroğlu ayaküstü 40 tane yalan söylüyor, ben hangi birini düzelteyim" dedi ve seçmeni yeni sistemin detayları konusunda aydınlattı. 

Başbakan Binali Yıldırım, Karaman’da düzenlenen mitingde konuşma yaptı. Binali Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Büyük değişime sayılı günler kaldı. Kılıçdaroğlu’da gün görmemiş yalan var. Evet oyu verenler haindir sözünün hesabını ver. İşi gücü kafa karıştırmak.

Biz hakkın ve halkın hizmetkarıyız. Tek adresimiz millettir. Yeni anayasada işin sahibi millet olacak, patron siz olacaksınız. Kılıçdaroğlu'nun çalışarak iş başına gelme gibi bir hedefi yok. 15 Temmuz gecesi halkın gücü, tankın gücünü yendi.

Yeni anayasayla milletin iradesini ortak olmaya çalışanlar, 15 Temmuz'u, Gezi olaylarını planlayanlar artık tarihin çöplüğünde yerlerini alacaklar. Medya plazalarında hükümet kurma-yıkma dönemi sona erecek. Manşetlerin değil milletlerin söylediği olacak. CHP ve HDP hayır oyu vererek ne vaat ediyor?

Biz hakkın ve halkın hizmetkarıyız. Tek adresimiz millettir. Yeni anayasada işin sahibi millet olacak, patron siz olacaksınız.

KILIÇDAROĞLU AYAKTÜSTÜ 40 YALAN SÖYLÜYOR

Kılıçdaroğlu ayaküstü 40 tane yalan söylüyor, ben hangi birini düzelteyim. Biz kendi işimize bakalım. Yeni sistemle beraber artık şeytan taşlamak yok. Engelli koşu yok. Artık engelsiz koşu var. Belirsizlik ortadan kalkıyor. Cumhurbaşkanı, başbakan anlaşmazlığı diye bir şey kalmıyor. Çünkü sistem değişiyor, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geliyor. Gücü sandıkta siz belirliyorsunuz.

Güvenoyunu milletin kendisi sandıkta verecek. İki partinin söylemleri aynı. Boşuna ikiz kardeşler demiyoruz. Bunlardan hayır gelir mi? Yeni anayasa yapıyoruz ona da hayır diyorlar.

İstedikleri kadar 'hayır' desinler, istedikleri kadar karşı çıksınlar. Kılıçdaroğlu yedi seçimdir eve eli boş dönüyor. Bu sefer de aynısı olacak.

RÜTBEYE GÖRE ADALET OLMAZ

Gençlerin bu ülkenin ev sahibi olduğu anlayışını AK Parti ile başlattık, şimdi yeni anayasa ile taçlandırıyoruz. Yargı hem bağımsız hem tarafsız oluyor. Yargıda birlik sağlıyoruz. Rütbeye göre adalet olmaz.

Bu değişiklikle Meclis daha güçlü hale geliyor. Meclis yasaları çıkaracak, aynı zamanda hükümeti de denetleyecek. Kılıçdaroğlu diyor ki 'milletvekilleri soru soramayacak'. Bu kadar da olmaz.

Cumhurbaşkanı yardımcıları her yaptıkları işten sorumlu olacak, hesap verecekler.

CUMHURBAŞKANI HEM YETKİLİ HEM DE SORUMLU OLACAK

Cumhurbaşkanı hem yetkili hem sorumlu olacak. Şu anda yetkili ama sorumlu değil. Oyu veren hesabı da sorar. Hükümetler mevcut sistemde çok kısa oluyor. Siz 5 yıllığına seçeceksiniz, 5 yıl boyunca kesintisiz hizmet, kesintisiz görev yapılacak.

Cumhurbaşkanı ile Meclis seçimi aynı gün olacak. Daha sonra hükümet kuruldu- kurulmadı olmayacak, zaman kaybı yok. İlk günden işbaşına gidilecek. Belirsizlik dönemi yok oluyor.

16 NİSAN BİR SEÇİM DEĞİL

16 Nisan genel seçim değil. Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Vatandaşlarımdan şunu istiyorum. Hepimizin farklı siyasi görüşleri olabilir. Mesele memleket meselesi deyip ona göre karar vereceğiz. İster CHP’ye, ister AK Parti’ye, ister MHP’ye, hatta ister HDP’ye gönül versin. 16 Nisan parti seçimi değil, Türkiye’nin geleceğinin seçimidir.

Yeni sistemle beraber artık şeytan taşlamak yok.

Türkiye demokratikleşme yolunda mesafeler katettikçe Avrupa'nın bazı ülkelerinde maalesef ırkçı söylemler gün geçtikçe artmaya başladı. Erdoğan düşmanlığı moda oldu. Terör örgütlerinin, PKK'nın, FETÖ'nün adamları rahatça 'hayır' propagandası yapıyor, 'hayır, hayır' diye sokak sokak dolaşıyor, bölücü başının posterlerini taşıyor ama 'evet' demek yasaklanıyor. Bunun adı düpedüz ırkçılıktır.

PKK'YE EYLEM YAPTIRMAK SİZE Mİ DÜŞTÜ

Bizim hiçbir ülkeyle alıp veremediğimiz yok. Avrupa Birliği, 54 yıldır Türkiye’yi oyalıyor. İlişkileri bozmak Türkiye’yi etkileyebilir ama Avrupa’yı daha çok bozar. 

Türkiye'nin iç meselesi olan bu halk oylaması konusunda Avrupa'yı uyarıyorum. İç işimize karışmayın, kendi işinize bakın. Herkes yerini yurdunu bilsin. PKK'ya eylem yaptırmak size mi düştü? FETÖ'cülere kol kanat germek size mi düştü?

Buradan müjdesini veriyorum, Karaman'a havalimanı da yapacağız."

ÖNCEKİ HABERLER
İran'dan çok konuşulacak Rusya kararı!
İran'dan çok konuşulacak Rusya kararı!
MHP'nin kanalında hayır depremi ekran yüzü gitti
MHP'nin kanalında hayır depremi ekran yüzü gitti
Resmen facia son dakika 3 çocuk hayatını kaybetti
Resmen facia son dakika 3 çocuk hayatını kaybetti
Rusya Genelkurmayı açıkladı! Suriye'nin o şehrine ulaşılamıyor
Rusya Genelkurmayı açıkladı! Suriye'nin o şehrine ulaşılamıyor
Bakan Özhaseki Kılıçdaroğlu'na isyan etti
Bakan Özhaseki Kılıçdaroğlu'na isyan etti
En son referandum anket sonucu ORC'den geldi
En son referandum anket sonucu ORC'den geldi
Diyarbakır'da yasağın ardından dev operasyon
Diyarbakır'da yasağın ardından dev operasyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'hayır' çadırına ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'hayır' çadırına ziyaret
Mağaza ve marketlerde yasaklanıyor yeni dönem!
Mağaza ve marketlerde yasaklanıyor yeni dönem!
Bozdağ: Eğer Atatürk mezarından kalksaydı...
Bozdağ: Eğer Atatürk mezarından kalksaydı...