BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  MAGAZİN

Yelda Kurçuval kaç yaşında evli mi eşi kimdir?

Yelda Kurçuval kimdir, aslen nereli ve Yelda Kurçuval kaç yaşında soruları merak konusu oldu. Televizyoncu, sunucu ve son olarak da kitap yazan Yelda Kurçuval aynı zamanda belgesel ve reklamlara dublaj yapmıştır. Hiç evlenmeyen Yelda Kurçuval'un çocuğu da yoktur.

Abone ol

Yelda Kurçuval kimdir, kaç yaşında yeni kitabı ile olay oldu. Yelda Kırçuval 30 Aralık 1978’de doğmuş ve 41 yaşındadır. Aslen İstanbullu olan sunucu ve yazar Oğlak burcudur.

1997 yılında TRT sınavlarına giriş yapmış ve TRT eğitimlerinden Diksiyon, Fonetik, Artikülasyon dersleri alan Yelda Kurçuval, meslek kariyerine editör ve spiker olarak başarılı bir giriş yapmıştır. 1999 yılında belgesel, film, reklam ve dizilerde dublaj yapmış, aynı sene içerisinde televizyon ekranlarına giriş yapmıştır.

HBB TV ekranlarında Ana Haber sunmaya başlayan güzel sunucu, diğer yandan kanal bünyesinde editör, spiker, program yapımcısı ve sunuculuk olarak kariyerini devam ettirmiştir. Bunların yanında; Çevre Aktüel ve Tüketici Dosyası adlı programlarıyla birlikte televizyonun pek çok departmanında görev almıştır.

2000 yılında Show TV karşısında gece Haber Hattı isimli programı hazırlamış, sunmuştur ve tekrar aynı zamanda bir çok programın seslendirmesini üstlenmiştir. Haber spikerliği ile paralel olarak pek çok internet sitesinde ve Sözcü gazetesine özel röportajlar ve analiz yazıları yazarak, gazetecilik yönünü de kullanmıştır. RAdyoculuk ile başlayan kariyerini meslek hayatını Radyo 99’da Habr Müdürlüğü yapmayı sürdürerek de devam ettirmiştir. 2009 yılında TRT 2 ile Birlikte Yaşarken isimli programın da sunuculuğunu üstlenmiştir.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Soylu'dan '18 Mart' mesajı
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gazi ve malul çıkışı: Vicdanımda derin yaralar açıyor
Cenk Tosun, Türkiye dönecek mi? İşte yanıtı
Antalya'da karısı tarafından bıçaklanan adam haber için başlık verdi
Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Havalimanı alacak maddi gücümüz var
Çöp atmak için aracından indi neredeyse ölüyordu! Bursa'da yaşandı
Yorumlar