BIST 8.009
DOLAR 28,92
EURO 31,76
ALTIN 1.901,52
HABER /  GÜNCEL

Yanlışlıkla arkadaşını vurdu

Bir polis memuru yanlışlıkla arkadaşını vurdu. İşte olayın ayrıntıları...

Abone ol Sinop'un Türkeli İlçesi'nde, bir arkadaşının evinin bahçesinde içki içip eğlenen polis memuru 43 yaşındaki Ziya Yıldız, beylik tabancasıyla hava ateş ederken, arkadaşı 44 yaşındaki Rahmi Özcan'ı vurdu. Ağır yaralanan Özcan, hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

Olay, dün gece meydana geldi. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Ziya Yıldız ile 31 yaşındaki Yakup Müsellim, emekli öğretmen Rahmi Özcan'ı da yanlarına alarak Karabey Köyü'ndeki arkadaşları 46 yaşındaki Ahmet Yaşar'ın evine gitti. Evin bahçesinde birlikte içki içip eğlenen 4 arkadaştan polis memuru Ziya Yıldız, ilerleyen saatlerde alkolün de etkisiyle tabancasını çıkararak havaya ateş etmeye başladı.

Ancak bu sırada dengesini kaybeden Yıldız'ın tabancasınından çıkan bir kurşun arkadaşı Rahmi Özcan'ın göğsüne isabet etti. Ağır yaralanan Özcan, otomobille Türkeli Devlet Hastanesi'ne götürülerken yolda yaşamını yitirdi. Polis memuru Ziya Yıldız ise Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Olaydan sonra geniş çaplı soruşturma başlatılırken Sinop İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, ilçeye giderek olay hakkında bilgi aldı.