BIST 1.345
DOLAR 8,36
EURO 10,11
ALTIN 477,44
HABER /  SAĞLIK

Yanak küçültme ameliyatı nedir tehlikesi var mıdır?

Yanak yağı fazlalığının kişiye bebeksi, tombul bir görünüm verdiğini belirten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran, bu operasyon hakkında açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Yüz şekli bilindiği gibi güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biri olduğunu ifade eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran, “Son yıllarda trend olmaya başlayan yanaktan yağ alma operasyonu ile operasyonu kişinin üçgen yüz hatlarına sahip olarak daha çekici ve alımlı görünmesini sağlıyor. Yanak yağ yastıkçığı yanakta bulunan özel bir yağ deposudur. Yanak yağının fazlalığı dolgun bir yanağa neden olur. Yanak yağı yüzün iki tarafında, yüz kaslarının içinde bulunan derin yağ yastıkçığının devamı niteliğindedir” şekline konuştu.


Yüzün diğer yapılarından kolaylıkla ayrılabildiğini ve alt yüzdeki dolgunluğu azaltmak için mükemmel bir hedef olduğunu anlatan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran açıklamasını şöyle sürdürdü;

Yanak yağı fazlalığı
“Yanak yağı fazlalığı yüze bebeksi, tombul bir görünüm verir. Yanak veya alt yüz yağındaki fazlalığı olan birçok insan bu durumdan rahatsızdır. Ne yazık ki birçok vakada bu alt yüzdeki yağ fazlalığı diyet ve egzersizin etkilerine karşı oldukça dirençlidir, vücutlarının diğer bölgeleri ince olan insanlarda bile daha dolgun bir görünüme neden olabilmektedir.

Yanak yağının alınması yüzdeki dolgunluğun azaltılmasında basit ve etkili bir yöntemdir, yüzde daha ince bir görünüm sağlar. Prosedür ile kare veya kutu şeklindeki yüz daha keskin hatlara ve daha çekici “V” veya “kalp” şeklinde kavuşur.” 

ÖNCEKİ HABERLER
Göztepe'de Tuna kırgın gitti kurtarıcı geldi
ABD Başkanı Donald Trump’tan petrol çağrısı
İnternetten alınan bitkisel ilaçlar için uyarı
Tolgay Arslan'dan 'dürüm' açıklaması
Manisa’da ortaklar arasında silahlı kavga: 1 ağır yaralı!
Junker’e tüm salonu güldüren telefon
Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de Uygur Türkleri mesajı
ABD heyeti Suriye'den çekilmeyi görüşmek için Ankara'ya geliyor
PKK yandaşlarından Avrupa Konseyi'ne saldırı: 43 gözaltı
Taksiciyi döve döve öldürenler yakalandı
Yorumlar