BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 477,33
HABER /  SAĞLIK

İnternetten alınan bitkisel ilaçlar için uyarı

Özellikle erkeklerin cinsel isteksizlik ve iktidarsızlığı hakkında sıkça başvurduğu bir yöntem olan internetten bitkisel ilaç sipariş etmek, büyük tehlikelere yol açabiliyor.

Abone ol

Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık, internet ortamında bilimsel araştırmalarla etkisi kanıtlanmamış bitkisel hapların satışının yaygınlaştığını belirterek uyarılarda bulundu.

Doktor gözetimi dışında internet üzerinden satın alınan maddelerin kullanımını doğru bulmayan Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık, bu kullanımların ağır yan etkilerinin olabileceğini anlattı.

Önerilmiyor
İnternetten alınan ilaçların kullanımı önermeyen Evren Işık, cinsel problemlerin doktor kontrolündeki tedavisinde, tamamen bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış ilaçları kullandıklarını belirtti. 
Op. Dr. Evren Işık, cinsel problemlerin tedavisinde ilaç desteğinin doktor kontrolünde olması gerektiğinin altını çizdi.

Doktor kontrolünde ilaç kullanılmalı
Evren Işık, "Cinsel problemlerin çözülmesi için birçok erkeğin vitamin desteğine ve bağışıklık sistemini güçlendirici ilaçlara ihtiyacı var. Ancak hastalarımızın bunları doktor kontrolünde kullanması gerekiyor. İnternet üzerinden sipariş edilen ilaç benzeri hapların yol açabilecekleri yan etkiler bilinmiyor. Plasebo etkisi ile cinsel problemler özelinde geçici iyi sonuçlar alınabilse dahi bitkisel hapların bilinçsiz olarak kullanımı karaciğer, böbrek ve kalp hastalıklarının oluşmasını tetikleyebiliyor" şeklinde konuştu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Tolgay Arslan'dan 'dürüm' açıklaması
Beşiktaş Fenerbahçe maçı golleri ve geniş özeti
Junker’e tüm salonu güldüren telefon
Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de Uygur Türkleri mesajı
PKK yandaşlarından Avrupa Konseyi'ne saldırı: 43 gözaltı
Taksiciyi döve döve öldürenler yakalandı
Galatasaray'dan Ali Koç'a cevap
İstanbul Havalimanı'na taşınma ne zaman başlıyor?
Şenol Güneş: 'Maçı elimizle verdik'
Benzin ve motorine zam geldi
Yorumlar