BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Veli Ağbaba ileri gitti : Türkiye'yi onun başına yıkarız!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP'nin kurumsal bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu savunarak, "Genel başkanımızı cezaevine atmakla tehdit ediyor şu anda. Bizleri de cezaevleri ile tehdit ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunulursa Türkiye’yi onun başına yıkarız" dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, partisinin Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği Yeşilyurt İlçe Kongresi'ne katıldı. Veli Ağbaba buradaCHP'nin tehdit edildiğini iddia edip şunları söyledi;

"Cumhuriyet Halk Partisi, başta Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bütün parti yöneticileri bir tehditle karşı karşıya. Belgeler, ortaya çıkınca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün yöneticilerine bir fezleke gönderildi. Fezlekenin özü de ‘PKK, FETÖ, IŞİD örgütüyle iş birliği yapmak.' Benimle ilgili bir fezleke geldi. Bunun anlamı şu. Bir kurumsal saldırıyla karşı karşıyayız. 2019’a giderken, 2023 hedeflerinin önündeki en büyük engel, Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi'dir. O nedenle bizleri susturmak istiyorlar. 'Belki yapar mı?' demeyin. Böyle bir çılgınlığı, belki bu partiyi kapatmak için bile müdahalede bulunabilir. Belki yarın genel başkanımıza, karşı bile bir girişimde bulunabilir.

Ağbaba, cezaevleriyle tehdit edildiklerini savunarak, özetle şunları söyledi:

'2023 HEDEFLERİ CUMHURİYETİN YIKILIŞI' : Tehdit ediyor. Ne diyor? ‘Yanına bırakmayacağım’ diyor. Genel başkanımızı cezaevine atmakla tehdit ediyor şu anda. Genel başkanı, oradan göndermekle tehdit ediyor. Bizleri de cezaevleri ile tehdit ediyor. Karşımızdaki tablo bu ve bu, ciddi bir tablo. Bu fezleke düzenlenmesi, dün Iğdır’dan, Kars’tan Cumhuriyet Halk Partisi’ni tehdit etmesi, boşa değil. Şunu şuradan söyleyip, ifade edelim. Biz, Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunulursa Türkiye’yi onun başına yıkarız. O kadar söyleyelim. Onların 2023 hedefleri. Nedir 2023 hedefleri? Cumhuriyetin yıkılışıdır, bunu bilin. 2023 hedeflerine giderken, önündeki en büyük engel, Cumhuriyet Halk Partisi. Biz, sonuna kadar demokrasiyi savunacağız. Sonuna kadar cumhuriyeti savunacağız. Sonuna kadar Mustafa Kemal Atatürk’ü, onu savunmaya devam edeceğiz. Bunun bedeli, cezaevi olabilir; başımızın üzerinde. Bunun bedeli, ölüm de olsa ondan korkan namerttir. Ona teslim olan namerttir."

CHP belgeleri savcılığa veriyor! Man adası belgelerinde ne var?

CHP belgelerinde ne var? İşte gazetecilere dağıtılan dekontlar

CHP belgelerinin kaynağı ifşa oldu! 21 Mayıs'ta burdan indirildi

ÖNCEKİ HABERLER
Devlet Bahçeli gizli toplantıda söyledi! Bir sırrı var
CHP belgeleri savcılığa veriyor! Man adası belgelerinde ne var?
Flaş karar! 'Özgür Suriye Polisi' projesi durduruldu...
Hükümetin OHAL için yeni planı ne? Zarrab detayı da bomba!
İyi ki yapmışım evlilik sözleşmesi! Gündeş çıldıracak!
Zafer Biryol itirafçı oldu! FETÖ'cü futbolcular panikte isimleri...
Kalk Gidelim 4.yeni bölüm fragmanı Mustafa Ali istifa ediyor
Türkiye'yi ayağa kaldıran işkence için flaş açıklama!
Reza Zarrab'ın oyununa bakın! Bakan fark edince...
Zekeriya Öz'ün yazışmaları deşifre oldu! Erdoğan'ı darbeye...
Yorumlar 5 yorum