BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,28
ALTIN 482,01
HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Vegan Tutsak e-kitap olarak çıktı!

Osman Evcan ile yapılan nehir söyleşi, Vegan Tutsak ismiyle yayımlandı.

Abone ol

Osman Evcan, bir vegan olarak hapishanede yaşadığı sorunlar, vegan yiyeceğe erişememesi, dolayısıyla açlık grevine girmesi ve sonrasında da adına düzenlenen “Osman’a Vegan Yemek” kampanyasıyla 2 yıl önce siyasi gündemimize girmişti.

Osman’ı daha yakından tanımak fikriyle ortaya çıkan kitap, Can Başkent tarafından hazırlandı. Başkent, Propaganda yayınları tarafından e kitap olarak hazırlanan çalışmasını şöyle anlatıyor: 

osmankapak.jpg"Osman’la uzun süredir, yazışıyordum. Ama, kişisel öyküsüne dair pek bilgim yoktu. Sonunda, bir nehir söyleşi yapmaya karar verdik. Mektuplaşarak yaptığımız için, birkaç yıl sürdü söyleşinin tamamlanması. Arada, Osman cezaevi değiştirdi, yazışmalar aksadı.

Osman’ın verdiği samimi ve uzun yanıtların yanında, kitabın sonuna medyada çıkan haberleri ve meseleye dair kimi yasal ve hukuki belgeleri ekledik. Kitap, hem Osman’ı, hem de kampanyayı anlatan bir kitap oldu.

Bu kitap, kolektif bir emeğin eseri. Redaktörlerimize tekrar teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Kapak, her zamanki gibi İç Mihrak’ın bir çalışması."

ÖNCEKİ HABERLER
İngiltere'de sel uyarısı: Thames nehri rekor seviyede yükseldi
Tweet yüzünden bir haberci daha işinden oldu!
Bira içmek cinsel ilişkiye rıza sayıldı
Türkiye'yi sarsmıştı o anne ilk kez konuştu
AK Parti'den istifa edip CHP'ye geçti
ABD Başkanı Trump seçimleri kazanması için kilisede kutsandı
Yorumlar