BIST 1.441
DOLAR 8,50
EURO 10,27
ALTIN 499,25
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Van Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu: Ev içi bulaş arttı

VAN İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, son günlerde aile ortamında, ev içi bulaşların arttığını gözlediklerini belirterek, vatandaşları uyardı. 

Abone ol

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, pandemi sürecinde başkanlar, ilçe sağlık müdürleri ve hastane başhekimleri ile sürekli bir araya gelerek, değerlendirme yaptıklarını söyledi.

Özellikle son günlerde, aile ortamında ev içi bulaşların arttığının gözlendiğini belirten Doç. Dr. Sünnetçioğlu, "Devletin bütün kurumları ile bu mücadelede adeta seferberlik ilan ettiği, tedbirlerin sıkılaştırıldığı ve bu tedbirlerin sıkı bir denetime tabi tutulduğu bu dönemde ev içi bulaşların artması bize şunu gösteriyor; biz sokakta temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyuyoruz ama evde bu kurallara pek uymuyoruz" dedi. 

Kurallara uymanın önemine değinen Doç. Dr. Sünnetçioğlu, şöyle konuştu:

"Unutmayalım ki kurallar sizi ve sevdiklerinizi korumaya yönelik olarak ortaya çıkmaktadır. En ufak bir ihmal sizin veya sevdiğiniz bir büyüğünüzün canına mal olabilir. Bu nedenle lütfen sokakta ya da evde olsun kurallara sıkı sıkıya bağlı kalalım. Aile ortamında dahi büyüklerimizle iletişim halindeyken mesafemizi koruyalım, gerekirse maske kullanalım. Bir süre daha taziye, nişan, ziyafet, sünnet gibi sosyal ortamlardan uzak kalalım ve akraba ziyaretlerini bir süre daha erteleyelim. Bana bir şey olmaz demeyelim, belki size bir şey olmaz ama unutmayın ki sizin eve taşıdığınız virüs anneniz, babanız, eşiniz yâda bir sevdiğinizi sizden koparabilir. Bu nedenle devletimizin bütün kurumları ve halkımız ile birlikte yürüttüğümüz bu mücadeleyi yılmadın sürdürelim. Biz sağlık camiası olarak sağlık alt yapımız, teknolojik imkânlarımız ve sağlık çalışanımızla 7 gün 24 saat gece gündüz demeden siz halkımızın hizmetindeyiz. Covid-19 pandemisi ile ilgili en ufak bir belirtiniz veya şikâyetiniz varsa 0432 217 70 01- 02 -03 numaralı pandemi çağrı merkezimize muhakkak ulaşınız."

van
ÖNCEKİ HABERLER
Bursa'ya Atatürk tarafından yaptırılmıştı! Yüzde 90'ı kurudu
Orhan Gencebay'a 'Rexona kullansan yeter yalaka' dedi ceza aldı
Nevita araştırması: Türkiye'de yaşayan her 2 yabancıdan biri kendi evinde oturuyor
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Halkalı-Kapıkule arası seyahat süresi 1 saat 20 dakikaya inecek
ABD’de 8 ay koronavirüsle savaşan hemşire taburcu oldu
Ailesinden 50 kişi Rumlar tarafından katledildi! Türk komutanın sorduğu tarihi soruyu anlattı
Kültür ve Turizm Bakanlığı açıkladı! Türkiye 11 ayda yaklaşık 14,5 milyon ziyaretçi ağırladı
ABD ve İran'ı savaşın eşiğine getiren 'Süleymani' suikastıyla ilgili gizli belge sızdırıldı
TMSF Teşkilat Yönetmeliği'nde değişiklik! Resmi Gazete'de yayımlandı
Cuma duası kısa Arapça cuma günü okunacak dualar hangisi
Yorumlar