BIST 9.548
DOLAR 32,53
EURO 34,58
ALTIN 2.484,12
HABER /  GÜNCEL

Ünlü şefler Gastronomi Festivali'nde gösteri yaptı

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Geliştirme Vakfı'nın (GAGEV) ev sahipliğinde, yapılan Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali’nde (GastroAntep), ünlü şefler workshop gösterisi yaptılar.

Abone ol

Aralarında Arda Türkmen, Cüneyt Asan, Fatih Tutak, Luigi Taglient, Cristian Escriba, Josean Alija gibi Türkiye’nin ve dünyanın ünlü şeflerinin gösterimini Gaziantep Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de izledi.

Gaziantep mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan kebap çeşitlerini izleyicilerin huzurunda gerçekleştiren Cüneyt Asan, katılımcılardan olumlu not aldı.

Gaziantep’e özgü ürünleri kullanarak acılı, fıstıklı, sebzeli, patlıcan ve kuşbaşı olmak üzere 5 çeşit kebap yapan Asan, Gaziantep’in gastronomide tek kent olduğunu söyledi.

Fatih Tutak ise, yine Gaziantep’in sabahları vazgeçilmez yiyeceklerinden katmer yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Festival Park'ta düzenlenen etkinliği yerinde izledi. Şahin, Gaziantep'in bir hikayesi, geçmişi olduğunu belirterek, festival dolayısıyla şeflerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Yemeğin birleştirici bir gücü olduğuna dikkati çeken Şahin, “Aslında sofra bir sanat. Şeflerimiz, doğadaki güzelliğin sofraya nasıl yansıdığını gösterdi. Büyük tasarım, inovasyon var. Gaziantep olarak bu konuda güçlü bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz, ulaşmamız gereken hedefler var. Burada da genç bir kitle var. Festivale gelip, bu güzellikleri paylaşan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, diğer yerli ve yabancı yemek şeflerinin sunumlarıyla devam etti.