BIST 8.057
DOLAR 28,89
EURO 31,24
ALTIN 1.880,45
HABER /  GÜNCEL

Ünlü avukatın ölümünde şok iddia!

Bir dava için gittiği İstanbul’da kaldığı otel odasında gecelikler içinde cesedi bulunan Ankara Barosu avukatlarından Serkan Sönmez, memleketi Kırıkkale’de toprağa verildi

Abone ol

Ünlü avukatın ölümünde şok iddia! Kırıkkale Barosu Başkanı Ayhan Yılmaz 'Meslektaşımızın öldürüldüğünü düşünüyoruz' dedi.

Eşi Figen Sönmez de Kırıkkale Barosu’na kayıtlı avukat olan 2 çocuk babası Serkan Sönmez’in cenazesi, İstanbul’da yapılan otopsi sonrası memleketi Kırıkkale’ye getirildi.

Hukukçular Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Serkan Sönmez’in cenaze törenine Ak Parti Kırıkkale milletvekilleri TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can, il müdürleri, Kırıkkale ve Ankara Barosu üyeleri, avukatlarla çok sayıda kişi katıldı.

Cenazede eşinin ölümü hakkında konuşmayan avukat Figen Sönmez, gözyaşı döktü. Cenaze, Kırıkkale’nin Çarşı Camii’nde öğle namazının ardından Yuva Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

"ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUZ"

Kırıkkale Barosu Başkanı Ayhan Yılmaz, Avukat Sönmez’in ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, "Kırıkkale Barosu Başkanı olarak meslektaşımız Serkan Sönmez’in öldürüldüğünü düşünüyoruz. Şu anda Savcının tahkikatı var. Adli tıp raporunu bekliyoruz. Olayın takipçisi olacağız" dedi.

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ise, "Benim çok değerli bir dostumdu Allah rahmet eylesin. Olayla ilgili fazla bir bilgim yok. Aldığım bilgiler, Malatya’ya gideceği noktasında idi. Ama İstanbul’a gitmiş. İstanbul’da zannediyorum bir dava konusu vardı. Olayın takipçisi olacağız" diye konuştu.

OLAY SAPTIRILIYOR

Avukat Serkan Sönmez’in teyzesinin oğlu Ekrem Han da, "Serkan daha önce Malatya’ya, oradan bir araç kiralayarak Maraş’ta bir arkadaşının düğününe gitti, daha sonra İstanbul’a iki gün kalacağını belirtmişti." dedi. Avukat Sönmez’in oradan eşini arayıp ’Sen de gel’ dediğini, eşinin de iki çocukla rezil oluruz diye gitmediğini kaydeden Ekrem Han, "Pazar günü Saat: 11.00’de uçakla dönecekmiş. Maalesef müessif bir olay oluyor. Ne için 2 gün kaldığını biz de bilmiyoruz. Kalp krizi, basınımızda yer alan olay yanlıştır. Kesinlikle insanlık dışı, bizim yeğenimiz dini bütün bir insandı. Böyle bir olaya maruz kalması çok düşündürücü. Zaten emniyet güçlerimiz gerekli tahkikatları yapıyorlar. Biz de sizler gibi sonuçları bekliyoruz" diye konuştu.

Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyesi Erol Aras ise, "Ölenin arkasından böyle şekilde konuşulması yanlış" dedi. Otel odasında cesedi bulunan Sönmez’in oteldeki odanın kapısına ’rahatsız etmeyin’ yazısını astığı, ağzından kan geldiği belirtilmişti.