BIST 7.979
DOLAR 28,96
EURO 31,25
ALTIN 1.891,90
HABER /  DÜNYA

Telefonda Erdoğan elde beyzbol sopası!

ABD Başkanı Barack Obama'nın elinde beyzbol sopası olduğu bu fotoğrafı gündeme oturdu!

Abone ol

Başbakan Tayyip Erdoğan Suriye ordusunun Halep’e onlarca tankla saldırdığı önceki gün ABD Başkanı Barack Obama’yı telefonla aramıştı.

Dün Beyaz Saray’ın resmi sitesinde görüşmeye ilişkin bir fotoğraf da yayınlandı. Fotoğrafta Obama’nın elinde tuttuğu beyzbol sopası Washington’da günün tartışması haline geldi.
beee.jpg
Gazeteciler Barack Obama’nın elindeki sopanın neyi temsil ettiğini merak ettiler. Beyaz Saray’ın günlük basın toplantısında sözcü Jay Carney resimle ilgili soru yağmuruna tutuldu. Bir gazeteci sopanın ahşap mı yoksa alüminyum mu olduğunu sordu. Başka bir gazeteci ise sopanın profesyonel bir oyuncudan mı hatıra olduğunu öğrenmek istedi. Ayrıca Suriye konusundaki bir telefon görüşmesine ait resimdeki sopanın Obama yönetiminin dış politika yaklaşımını sembolize edip etmediği de sorular arasındaydı. Carney, şimdilik sadece “Obama’nın bir beyzbol fanı (hayranı) ve Chicago White Sox taraftarı olduğunu” söyleyebileceğini belirtti. Bunun dışındaki detaylar için resmi inceleyeceğini de sözlerine ekledi.