BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Ülke korkunç tecavüz vakaları ile sarsılıyor

Hindistan polisi, başkent Yeni Delhi’de bir devlet okulunda 7 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüze uğradığını açıkladı

Abone ol

Hindistan, ardı ardına tecavüz vakalarıyla sarsılıyor ve saldırganların son zamanlarda çocukları hedef alması endişeleri daha da büyütüyor.

Hindistan polisi, başkent Yeni Delhi’de bir devlet okulunda 7 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüze uğradığını ve olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

SÜREKLİ TECAVÜZ HABERLERİ GELİYOR

Okuldaki öğretmenlerin ve güvenlik görevlilerinin ifadesi alınırken, küçük kızın tedavi altına alındığı hastanenin önünde toplanan bir grup olaya tepki gösterdi. Polisin hastane önündeki yolu kordon altına aldığı ve öfkeli kalabalığı dağıtmaya çalıştığı belirtildi.

Hindistan’da 16 Aralık’ta da 23 yaşında genç bir kadın otobüste toplu tecavüze uğramış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olay, ülkede geniş çaplı protestolara neden olmakla kalmamış uluslararası tepki de çekmişti. 14 Şubat’ta da Maharashtra eyaletindeki Bhandara bölgesinde bir köyde, yaşları 5 ila 11 arasında değişen 3 kız ölü bulunmuş, bir kuyunun içinden çıkarılan cesetlerin incelenmesi sonucunda çocuklara tecavüz edildiği ortaya çıkmıştı.