BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  GÜNCEL

Üç sır intiharda Adnan Oktar izi aranacak! Biri Türkiye güzeli...

ADNAN Oktar suç örgütü soruşturmasında 30 yıl öncesine dayanan ve Türkiye’de gündem yaratan 3 intihar dosyası raftan indirildi. Türkiye güzeli Ahu Paşakay, Nil Kalkavan ve Nuray Tınar intiharları için baskı ve şantaj ipuçları araştırılıyor.

Abone ol

İSTANBUL Mali Suçlar ekipleri tarafından yürütülen Adnan Oktar ve Suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gün geçtikçe örgütün iç yapısı ve karıştığı olaylar deşifre ediliyor. 250 müştekinin verdiği ifade doğrultusunda sır olarak adlandırılan 3 intihar olayı da incelemeye alındı.

1988'DE 10. KATTAN ATLAMIŞTI... 1988’de Kadıköy Kızıltoprak’ta 10. katta bulunan evlerinin balkonunda atlayan 18 yaşındaki Nil Kalkavan hayatını kaybetti. Soruşturmada genç kızın psikolojik sorunlar nedeniyle intihar ettiği belirtildi. Mali polisin raftan indirdiği dosya Oktar suç örgütü soruşturmasında yeniden incelenecek.

1995 DÜNYA GÜZELLİK YARIŞMASI YARI FİNALİSTİYDİ..  2002 yılında 1995 Dünya Güzellik Yarışması yarı finalisti Ahu Paşakay, Arnavutköy Halil Paşa Yalısı’nda, kendisini elbise dolabına asarak intihar etti. Emekli konsolos Kaya Paşakay’ın kızı olan Ahu’nun ölümünde Oktar grubu ile bağlantısı olup olmadığı tekrar mercek altına alındı.

EVİNDE İNTİHAR ETMİŞTİ... İncelenecek bir diğer intihar olayı ise 2000’de Büyükçekmece’de evinde intihar eden Nuray Tınar.

ÖNCEKİ HABERLER
Evde bakım maaşları ayın kaçında yatacak illere göre sorgulama
PTT işyerlerinde özel tarih damgası nasıl talep edilir?
Çocukların korkulu rüyası parktaki sapık suçüstü enselendi!
Dolar tarihi rekorunu kırdı! 01.08.2018 dolar fiyatı
DGS sınav sonuçları 2018 ne zaman açıklanacak yeni tarih
Hakkari'deki hain saldırı sonrası Hulusi Akar'dan intikam yemini
O gazetede maaş depremi! Üst düzey yönetici istifa etti
Ters kelepçe ölüm getirmişti! Gözü yaşlı kadın isyan etti
2018 ALES/2 Eylül başvurusu son gün ne zaman-online ödeme
Adnan Oktar FETÖ ve PKK üçgenindeki kilit isim
Yorumlar