BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49
HABER /  GÜNCEL

Ters kelepçe ölüm getirmişti! Gözü yaşlı kadın isyan etti

GİRESUN’da polis şiddetine kurban giden Yusuf Topal’ın (82) felçli eşi Emine Topal’ın gözyaşları dinmiyor. Eşinin kendisi için eve doktor getirmeye uğraştığını söyleyen yaşlı kadın, “Benim için gitti cenazesi geldi” dedi.

Abone ol

Giresun'da eşine ilaç yazdırmak istediği doktorun şikâyeti üzerine gelen polislerce ters kelepçe takılması ve biber gazı sıkılması sonucu yaşamını yitiren Yusuf Topal'ın (82) ailesi olayın şokunu yaşıyor.

Topal'ın serebral palsi (beyin felci) hastası eşi Emine Topal ise ilk kez avukatı aracılığıyla konuştu. Emine nine, 60 yıldır aynı yastığa baş koyduğu eşinin başına gelenlerle ilgili olarak, "Benim için gitti, cenazesi geldi" diyebildi.


Sabah'ta yer alan habere göre; Topal ailesinin aynı zamanda akrabası olan avukatları Hicran Akkaya Şenol özetle şunları söyledi:

''Hipokrat yemini etmiş bir doktor, kendisinden sadece iki metre ötede fenalaşan vatandaşa, müdahale dahi etmiyor. İnsanlığa sığmaz. Yusuf dede, 4 çocuğundan birini geçen yıl kalp krizinden kaybetmişti, evlat acısıyla yanıyordu.Emine nine eşinin cenazesine bile katılamadı. Ağır vicdani yük taşıyor. Yusuf dedenin askerdeyken gözlerinde görme kaybı oluyor. Karşısındakini flu (bulanık) görüyor. Bu ülke için gözlerini feda etmiş bir dedeye deva olunacağına reva olundu.Yusuf dedenin elinde, İstanbul'daki doktorun cep numarası yazılı kâğıt varmış. O da hekim, bu da hekim...''

Gözaltına alınırken ölen yaşlı adamın cebinden çıkan belge yürek burktu

ÖNCEKİ HABERLER
2018 ALES/2 Eylül başvurusu son gün ne zaman-online ödeme
Adnan Oktar FETÖ ve PKK üçgenindeki kilit isim
Gelir Uzman Yardımcılığı sınav giriş yerleri TC ile sorgulama sayfası
Engelli maaşları PKK'lı teröristlere gitmiş!
Liseli stajyer kızlar şikayet etti! Ankara İtfaiyesi'nde şok suçlamalar
Hasan Onat kimdir kaç yaşında Hasan Onat kitabları neler?
Yorumlar 42 yorum