HABER /  EĞİTİM

TUS sınavı 2019 ne zaman ÖSYM TUS saat kaçta?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) için geri sayım başladı. TUS 1. dönem sınavı 24 Şubat pazar günü saat 10.00'da yapılacak. TUS sınavı giriş yerleri ve TUS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayınlandı.

2019 TUS ne zaman, hangi gün yapılacak soruları araştırması arttı. 2019 yılının ilk TUS sınavı 24 Şubat pazar günü saat 10.00'da yapılacak. TUS sınav giriş yerleri ve TUS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı. 

ÖSYM, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği için Seviye Tespit Sınavı (STS) belgelerini açıkladı. Peki “2019 TUS ve STS sınavı ne zaman?” İşte detaylar…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 24 Şubat'ta yapılacak 2019-TUS 1. Dönem ve 2019-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem sınavlarına başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek.

 Duyuruda, 2019 TUS 1. Dönem Temel Tıp Bilimleri Testi ve 2019-STS Tıp Doktorluğu 1. aşama sınavında adayların saat 10.00'dan sonra, 2019 TUS 1. Dönem Klinik Bilimleri Testi ve 2019-STS Tıp Doktorluğu 2. aşama sınavında da adaylara, saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı uyarısı yapıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Eskişehir hızlı tren bilet ücreti kaç para online ödeme
ABD'den flaş çekilme açıklaması nasıl olacak
Alman Genel Müdür: Türkiye'de gelecek var
3600 ek gösterge son durum kimleri kapsamıyor?
Avrupa'nın fitness devi Türkiye'ye geliyor
Emekli olunca ne kadar maaş alırım hesaplama ekranı
Yorumlar