BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  EKONOMİ

Alman Genel Müdür: Türkiye'de gelecek var

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türk ekonomisinin gelecek vaat ettiğini söyledi ve genç nüfusa dikkat çekti

Abone ol

Dünyanın en büyük 10 fuar şirketi arasında yer alan Deutsche Messe AG’nin Türkiye’deki fuarlarının planlanması yapan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türkiye ekonomisine dair konuştu.

Türkiye'nin mükemmel bir potansiyele ve genç nüfusa sahip olduğunu belirte Kühnel "Türkiye'de gelecek var. Aksi halde Türkiye'de bulunmazdım. Türkiye, her türlü spekülatif atak ile baş edecek güçte." dedi. 

İHRACATA DAHA FAZLA İHTİYACI VAR
Türkiye'nin, daha çok ihracat yapmaya ihtiyacı olduğunu dile getiren Kühnel, ülkenin; tekstil, otomotiv ve makine gibi birçok sektörde iyi durumda olduğunu, bu sektörlerin Türkiye'nin ihracatına daha fazla katkı yapması gerektiğini vurguladı. 

Hannover Fairs olarak Gaziantep'te DOMOTEX Turkey'i düzenleyeceklerini hatırlatan Kühnel, fuara Hannover'de de büyük katılım olacağını bildirdi. 

Alexander Kühnel, 10 yıldan beridir Türkiye'de bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"10 yıl önce Türkiye'deki fuar standı çok standarttı. Belli bir zaman içerisinde Türkiye'deki fuar stantları inanılmaz bir kalitede ve çok güzel dizaynlar ile yapılmaya başlandı. Türkiye'de gelecek var. Aksi halde Türkiye'de bulunmazdım. Ekonomi aşağı ve yukarı yönde ama Türkiye buna alıştı. Türkiye, her türlü spekülatif atak ile baş edecek güçte. Türk insanı çok misafirperver ve Türkiye'nin çok genç ve iyi eğitimli bir nüfusu var." 

Hannover Fairs Turkey, Türk ihracatçıları, üreticileri ve yabancı yatırımcıları tek bir çatı altında buluşturarak uluslararası düzeyde fuarlar düzenliyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
3600 ek gösterge son durum kimleri kapsamıyor?
Avrupa'nın fitness devi Türkiye'ye geliyor
CHP İzmir adaylarını tanıttı
Babalar Günü 2019 ne zaman hangi ayda kutlanır?
Mevlüt Uysal'dan İstanbul'a 24 saat açık 4 yeni kütüphane müjdesi
2020 temmuz zamlı yeni hemşire maaşları en düşük kaç para oldu?
Yorumlar