HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler: Bunlar dörtlü çete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP'yi dörtlü çete olarak nitelendirirken "Biz CHP gibi üç-beş fazla oy almak için Pensilvanya'daki o şarlatana, Kandil'deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'da toplu açılış töreninde konuştu. Burada CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP'yi dörtlü çete olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz CHP gibi üç-beş fazla oy almak için Pensilvanya'daki o şarlatana, Kandil'deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz. Konuştuğumuz zaman CHP'nin başındaki zat gibi yalanla, iftirayla değil yatırımlarımızla projelerimizle konuşuyoruz." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"BUNLAR DÖRTLÜ ÇETE": Bay Kemal'in en büyük özelliği nedir, yalan iftira. Onun için bütün davalarını kazanıyorum. Mehmetçik Vakfımıza onu hibe edeceğiz. Bay Kemal benim Mehmetçiğimi hep küçümsemiştir. Hiçbir zaman vatansever bir tutum göstermemiştir. Kandil'deki teröristler ona talimat veriyorlar. Yanında adı İYİ olan bir parti, Saadet olan bir particik var. Bunlar dörtlü çete Cumhur İttifakı'na karşı birleşiyor. Bunların bayrak diye bir sevgisi var mı? İstiklal marşını dahi okumayanlarla Bay Kemal sen nasıl kolkola giriyorsun?

"BUNUN ADI SOKAK TERÖRÜNE SAHİP ÇIKMAKTIR": Ülkemizde büyük bir siyaset mühendisliği yapılıyor. Normal şartlarda sokakta yolları dahi kesişmeyecek partiler al gülüm pazarlığa girebiliyor. Türkiye'de adı millet düşmanlığına çıkmış ne kadar kesim varsa hepsi de koro halinde zillet ittifakına alkış tutuyor.

"GEREĞİNİ YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ": Bu ittifakın küçük ortağı İmralı'daki ortağı için yürüyüş yapmaya yeltendi. Emniyet güçleri böyle bir provokasyona müdahale etti. Polisimiz kararlı tavrından asla taviz vermedi. Bu sırada örgütün şehir kadrosundan sözde bir milletvekili bir hanım polis kardeşimin kolunu ısırarak hastanelik etti. Gereğini yapıyoruz, yapacağız. Bu saldırı karşısında ne CHP ne de ittifak ortaklarından tek bir kınama, eleştiri dahi duyulmadı.

"BUNUN ADI SOKAK TERÖRÜNE SAHİP ÇIKMAKTIR": Adana Seyhan'da seçim büromuza bölücü örgütün uzantıları tarafından bir terör eylemi düzenlendi. Yine tepki gelmedi. Aynı CHP hukuki sınırlar içinde müdahale eden polisimizi 'vekkiler dövülüyor' diyerek hedef göstermekten çekinmiyor. Bunun adı ikiyüzlülüktür, bunun adı sokak terörüne sahip çıkmaktır.

"ÜLKEMİZDEKİ MUHALEFETİN KALİTESİ ADINA ÜZÜNTÜLÜYÜZ": Kandil'deki terör baronları doğrudan Cumhur İttifakı'nı hedef göstermeye başladı. Önceki gün biri 'AK Parti'nin karşısında kim varsa birlikte olun' diye emir veriyor. Batı'da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz diyor. Bugün CHP, milletimizi PKK ile tehdit edenlerin desteğine bel bağlamış bir zihniyetin işgali altındadır. FETÖ'nün desteğiyle seçim kazanma hesabı yapan bir ekibin tasallutu altındadır. Biz ülkemizdeki muhalefetin kalitesi adına üzüntülüyüz. Seçimleri sadece ülkemiz için değil CHP'yi esir alan gayri milli zihniyetten kurtarmanın da miladı olarak görüyoruz. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Alman Genel Müdür: Türkiye'de gelecek var
3600 ek gösterge son durum kimleri kapsamıyor?
Avrupa'nın fitness devi Türkiye'ye geliyor
CHP İzmir adaylarını tanıttı
Babalar Günü 2019 ne zaman hangi ayda kutlanır?
e devlet şifresi almak kaç para 2020 zamladı mı?
Yorumlar 12 yorum