BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 483,51
HABER /  GÜNCEL

Türkiye ile Moldova arasında kimlikle seyahat dönemi

Türkiye, Ukrayna ve Gürcistan gibi ülkelerden sonra Moldova'yla da kimlikle seyatah etme dönemi başlattı.

Abone ol

Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, Türkiye ile Moldova arasında, karşılıklı kimlikle seyahatin bugünden itibaren başlayacağını söyledi. Büyükelçi Sökmensüer, AA muhabirine Türkiye ile Moldova arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

Sökmensüer, iki ülke arasında imzalanan ve 19 Şubat 2019 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlayacak anlaşmaya göre, vatandaşların yeni tip çipli kimliklerle Moldova'da her 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz kalabileceğine işaret etti.

Anlaşmanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Ekim 2018 tarihinde Moldova'yı ziyareti esnasında imzalandığını hatırlatan Sökmensüer, "Anlaşma, Türkiye ile Moldova arasındaki dostane ilişkilerin ve stratejik ortaklığın somut neticesi olmuştur." dedi.

80 BİN KİŞİ TÜRKİYE'Yİ ZİYARET ETTİ: Sökmensüer, Türkiye'nin, Moldova vatandaşlarının en çok tercih ettiği turizm istikameti olduğuna da dikkati çekti. Kimlikle seyahatin vatandaşlara kolaylık sağlayacağını vurgulayan Sökmensüer, "Geçen yıl Moldovalı turistlerin yüzde 35’i, yani 80 bin kişi Türkiye'ye gitti. Türkiye'den Moldova'ya ise 20 bin turistin geldiğini biliyoruz. Böylelikle turist sayılarının katlanarak artacağına inanıyorum." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Peak Games'ten 41 kanalda reklamla işe davet
Fikret Ünlü kaç yaşında öldü eşi ve çocukları kimdir?
Fikret Orman'dan flaş Şenol Güneş sözleri
Fikret Ünlü kimdir kaç yaşında Fikret Ünlü neden öldü hastalığı
Beşiktaş'ın efsane hocası 26 yıl sonra geçildi
Özgül Çoşar kiminle evli Masterchef Özgül eşi ne iş yapıyor?
Yorumlar 1 yorum