BIST 8.025
DOLAR 28,96
EURO 31,59
ALTIN 1.908,49
HABER /  EKONOMİ

Turkcell'den karara ilk açıklama

Turkcell’den İngiliz Yüksek Mahkemesi’nin Altimo davasıyla ilgili ilk resmi açıklama geldi.

Abone ol

Turkcell TCELL Genel Müdürü Süreyya Ciliv, İngiliz Yüksek Mahkemesi'nin (Privy Council) kararına ilişkin "Bu konuya ilişkin rakamlar ve yaşanan süreç çok net ortada. Rakamlar çok net, rakamlar konuşuyor, benim diyebilecek hiçbir şeyim yok burada" değerlendirmesini yaptı.

İngiliz Yüksek Mahkemesi'nin Çukurova Holding ve Alfa Group (Altimo) hisse davasında, Çukurova'nın yüzde 13,81 hisseyi geri almak için Altimo'ya 1 milyar 565 milyon doları 60 gün içinde ödemesini kararlaştırmasını değerlendiren Ciliv, geniş yorum yapmaktan kaçınarak şirket hissedarları arasında yaşanan dava sürecinin herkes tarafından bilindiğini, dün açıklanan mahkeme kararının da "net" olduğunu söyledi.

Şartlar gereği kayda değer bir yorum yapamayacağını dilwe getiren Ciliv, "Rakamlar çok net, rakamlar konuşuyor benim diyebilecek hiçbir şeyim yok burada" diye konuştu.

ALTİMO KARARI MEMNUNİYETLE KARŞILADI

Altimo Başkan Yardımcısı Evgeny Dumalkin ise "Mahkeme Çukurova tarafından ödemenin tamamının belirtilen sürede yapmaması halinde, hisselerin Altimo'da kalmasına karar verdi" demişti.

Dumalkin, "Kurumsal kördüğüm sonunda 60 gün içerisinde çözümlenecek. Altimo Privy Coucil'in kararını memnuniyetle karşılamaktadır" değerlendirmesinde bulunmuştu.