BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Türk profesör Kolombiya'da kayboldu hesabı boşaltıldı

Kanada Simon Frazer Üniversitesi’nden ekonomi profesörü Ramazan Gençay, bir panele katılmak için gittiği Kolombiya’nın Medellin kentinde 6 Aralık tarihinden bu yana haber alınamıyor. Gençay'ın hesabından yüklü miktarda para çekildi.

Abone ol

KANADA Simon Frazer Üniversitesi’nden ekonomi profesörü Ramazan Gençay’dan, EAFIT Üniversitesi’nde bir konuşma için ziyaret ettiği Kolombiya’nın Medellin kentinde 6 Aralık tarihinden bu yana haber alınamıyor.

Kolombiya basınında yer alan haberlere göre, Gençay en son 6 Aralık gecesi yanında birkaç kişi ile birlikte bir güvenlik kamerası görüntüsünde görüldü.

EŞİ KANADA'YI ALARMA GEÇİRDİ... Gençay’ın eşi, Kanada Dışişleri ile görüştüğünü ve yetkillerin bir Kanada vatandaşının Kolombiya’da kaybolduğundan haberdar olduğunu ve konuyu Kolombiyalı yetkililerle iletişim kurduklarını söyledi.

BANKA HESABINI BOŞALTTILAR... Kaybolduğu 6 Aralık tarihinden bu yana arama ve mesajlara cevap vermeyen Gençay’ın banka hesabından yüklü miktarlarda para çekildiği ailesi tarafından duyuruldu.