BIST 1.471
DOLAR 7,44
EURO 9,00
ALTIN 413,90
HABER /  POLİTİKA

Turhan Çömez sünnetçi oldu

Ergenekon davasının firari sanığı eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez sünnetçiliğe başladı. 2008 yılından beri Londra'da yaşayan Turhan Çömez hakkında Ergenekon davasının görüldüğü, kapatılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, kırmızı bülten ile arama

Abone ol

Habertürk Gazetesi'nden Zülfikar Aydın'ın haberine göre, İngiltere’de önce bir dil okuluna kayıt yaptıran Çömez, daha sonra asıl mesleği olan doktorluğa başladı. Çömez bir süre önce Quality Life Medical Center adlı klinikte işe girdi.

SÜNNET YAPIYOR


Quality life Medical Center adlı klinik Londra'da göçmen ve mülteci Türk nüfusunun yoğun olarak bulunduğu Haringay bölgesinde hizmet veriyor. Genel cerrahi alanında uzmanlığı bulunan Çömez'in işe başlamasının ardından klinik, Türkçe-İngilizce yayın yapan Habernewspaper Gazetesi'ne ilan verdi.

''SÜNNET BİZİM İŞİMİZ''

Turhan Çömez'in hekim önlüğü ile çekilmiş fotoğrafının bulunduğu ilanda "Sünnet Bizim İşimiz", "Op.Dr. Turhan Çömez Genel Cerrahi Uzmanı sünnet kayıtlarına başlamıştır" ifadesi yer alıyor.

Çömez'in çalıştığı kliniğin yetkilisi Habertürk'e "Turan Çömez burada ücretli çalışıyor. Notunuzu iletirim. Sorularınıza isterse yanıt verir" dedi.

ORTALAMA 300 STERLİN ALIYOR

Turhan Çömez'in sünnet için ortalama 300 sterlin (1080 lira) aldığı öğrenildi. Çocuğun yaşı ve sağlık durumuna göre sünnet işlemi için klinik tarafından alınan ücretin değiştiği belirtildi.

Klinik'in ismini vermek istemeyen sahibi "Doktorumuz bizde haftada bir iki gün çalışıyor. Burada Müslüman operatör doktor bulmak zor. Müslüman nüfusun sünnet işlemleri için kendisini hastanemize davet ettik. Normalde zaten üniversite hastanesinde çalışıyor. O da bizi kırmadı. Sağolsun bizimle de çalışıyor" dedi.

DOSYASI AYRILDI

Yaklaşık 5 yıl süren Ergenekon Davası süresince yakalanmadığı ya da Türkiye'ye dönmediği için ifadesi alınamayan Çömez ile İstanbul Eski Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'nın dosyalarının ayrılmasına karar vermişti. İnterpol ise dava süresinde Çömez hakkındaki kırmızı bülten talebini karara bağlamamıştı.

İngiltere'de dil okuluna gittikten sonra oturma izni alarak Londra'da yaşamaya başlayan Çömez, London School of Economisc Üniversitesi'nde Uluslararası Sağlık Politikaları konusunda mastır yaptı. İngiltere'de Tıp diplomasının kabul edilmesi için girdiği sınavlardan başarılı sonuçlar alan Çömez böylelikle bu ülkede doktorluk yapmaya başladı. Turhan Çömez sünnet dışında çalıştığı klinikte genel cerrahi alanında da ameliyatlar yapıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Yok artık !
Doğan Şenli Kartal oldu
Yeni bir parti kurma...
Ekmeleddin İhsanoğlu servetinin kaynağını açıkladı
İsrail denizden vurdu! 4 çocuk öldü
Ülker'den 'Şok' hamle
IMF'de bir ilk! Başına ilk kez Türk geldi
Şehir eşkiyaları böyle dehşet saçtı
İhsanoğlu'ndan Kürtleri kızdıracak açıklama
Gazze'de beş saatlik ateşkes başladı
Yorumlar