BIST 10.471
DOLAR 32,74
EURO 35,15
ALTIN 2.441,75
HABER /  GÜNCEL

Tunceli Valiliği'nden flaş kapatma kararı

Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu valilik kararıyla çift taraflı olarak ulaşıma kapatıldı. PKK'lılara yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Abone ol

TUNCELİ Valiliği, saat 07.00'den itibaren Tunceli - Erzincan Karayolu trafiğe kapatıldığını açıkladı. Hemen ardından da TSK kapsamlı bir operasyon başlattı.

Yaz boyunca örgüt mensuplarının sık sık yol kesip, kimlik kontrolleri yaptığı ve araç yaktığı Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu bu sabah 07.00'den itibaren valilik tarafından ulaşıma kapatıldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Valiliğimizce, ilimizde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması amacıyla, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Bu kapsamda, Tunceli-Pülümür karayolu 16 Ekim 2015 günü saat 07.00'dan itibaren ikinci bir açıklamaya kadar trafiğe kapatılmıştır. Vatandaşlarımızın ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemle duyurulur." denildi.

YOĞUN ASKERİ HAREKETLİLİK DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatılırken, yoğun askeri hareketlilik dikkat çekti.