BIST 1.776
DOLAR 12,37
EURO 14,01
ALTIN 713,05
HABER /  GÜNCEL

Tuncay Özkan kime oy istedi?

Türkiye'nin AK Parti iktidarından kurtulması gerektiğini savunan Tuncay Özkan, vatandaşı oy vermeye çağırdı...

Abone ol

Gazeteci Tuncay Özkan, Eskişehir'de katıldığı bir konferansta, CHP ve MHP için oy istedi. Türkiye'nin AK Parti iktidarından kurtulması gerektiğini savunan Özkan, "Peki yerine ne gelecek? İşte CHP, MHP. Sağcıysanız MHP'ye, solcuysanız CHP'ye oy verin." dedi.

Özkan, Atürkçü Düşünce ile Cumhuriyet Kadınları Derneği Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen "Cumhuriyetin Geleceği" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Özkan'ın konferansına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Cevdet Selvi ve Vedat Yücesan da iştirak etti.

Konuşmasında AK Parti iktidarını sert bir dille eleştiren Özkan, sık sık CHP ve MHP'ye yönelik destekleyici sözler sarfetti. Türkiye'nin AK Parti iktidarından kurtulması gerektiğini ileri süren Özkan, "AK Parti iktidarından kurtulmadıkça bu ülke menfur saldırılardan kurtulamayacaktır. Eğer AK Parti parti iktidarından kurtulursak ülkeye karşı menfur saldırılar da ortadan kalkacaktır, teslimiyet bitecek." diye konuştu.

AK Parti iktidarının yerine CHP ve MHP'nin altarnatif parti olabileceğini dile getiren Özkan, "Peki bana soruyorsanız AK Parti'nin yerine ne gelecek diye? İşte CHP. Eğer sağcıysanız MHP'ye, solcuysanız CHP'ye gidin oy verin. Ben, CHP ve MHP'nin üyesi değilim. Siyasetçi hiç değilim. Ama Türkiye'yi düşünelim. Geleceğimizi düşünelim." şeklinde konuştu.

"ANNEMİN BAŞI BAĞLIYDI AMA KARA ÇARŞAF HİÇ GİYMEDİ"
Türkiye'de her geçen gün insan yaşamının değiştiğini kaydeden Özkan, şöyle devam etti: "Hayatınızdaki sinmiş sembollere bir bakın. Mesela bu salondaki hiçbirinin neden başı kapalı değil? Mahallenize bakın. 5 yıl öncesi mahallenizde bu kadar çok türbanlı var mıydı? Devlet dairelerinde başörtülü görüyor muydunuz? İstanbul kara çarşaftan geçilmiyor. Benim annemin de başı bağlıydı. Ama kara çarşaf hiç giymedi. Biz, Türkiye'ye sahip çıkmazsak kurtarmamız mümkün değildir. Ben, CHP ve MHP'ye değil, onların savunduğu değerlere sahip çıkın. Bu nedenle onlara oy verin diyorum. Eğer bizler Türkiyeye sahip çıkmazsak çıkacak başka insanlar olacaktır."

Konuşmasında sık sık CHP'den "Allah razı olsun" diye bahseden Özkan, "CHP, 1 Mart tezkeresinden dolayı ülkemiz ve geleceğimiz için büyük bir iyilik yaptı. Ne yaptı? Tezkereye karşı çıktı. Allah, CHP'den bin kere razı olsun. Onların hakkını ödeyemeyiz." dedi.

Gerçeğin her şeyden daha değerli olduğuna inandığını ifade eden Özkan, "Eğer böyle giderse Türkiye 5 yıl sonra faşizmin egemen olduğu bir ülke olacaktır. Benim isteğim; faşizme karşı omuz omuza verip , mücadele etmektir." şeklinde konuştu.

Kaynak: Zaman

ÖNCEKİ HABERLER
Eğitimciden Vahiy programı
Eğitimciden Vahiy programı
Ücretsiz Kripto Eğitimi İçin Tıklayın
Ücretsiz Kripto Eğitimi İçin Tıklayın
Kim tutar Memoyu
Kim tutar Memoyu
Sapığa linç girişimi
Sapığa linç girişimi
Yemin Atatürkün yemini
Yemin Atatürkün yemini
Fenerbahçe düşmanı(!) anlattı
Fenerbahçe düşmanı(!) anlattı
Karısının burnunu kesti
Karısının burnunu kesti
Gülden 301 değişecek sözü
Gülden 301 değişecek sözü
Başbakandan Arınça jest
Başbakandan Arınça jest
Beckham gider ayak şov yaptı
Beckham gider ayak şov yaptı