HABER /  EĞİTİM

TÜÇEV burs başvuruları uzatıldı işte son tarih

Türkiye Çevre Koruma Vakfı-TÜÇEV'in lisans öğrencileri için başlattığı burs başvurularının tarihi 28 Şubat'a kadar uzatıldı.

Abone ol

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın (TÜÇEV) 500 lisans öğrencisine vereceği bursların başvuru süresi 28 Şubat'a kadar uzatıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜÇEV ayda 300 lira olmak üzere 4 ay süreyle 200 çevre mühendisliği bölümüne, 125 biyoloji, kimya ve kimya mühendisi bölümlerine, 100 şehir plancısı ve mimar, 75 inşaat mühendislik bölümlerinde bitirme tezi hazırlayan öğrencilere burs verecek.

Belirtilen konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler "www.tucev.org" web sitesinden 28 Şubat'a kadar başvuru yapabilecek.

Burs almaya hak kazananlar, 10 Mart'a kadar belirlenip kamuoyuyla paylaşılacak, öte yandan 1 Şubat 2015 tarihi baz alınarak burslar ödenmeye başlanacak.

Öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve cd formatında birer kopya halinde TÜÇEV'e gönderecek.

Çevre Şehir Kütüphanesinde yer alacak tezler, ileride yapılacak çalışmalara ışık tutacak ve bilim adına çalışan öğrencilere de destek olacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Öğretmen atamaları 40 yaş üstü kaç öğretmen atandı?
Adet sancısını geçirmenin tek yolu...
Harvard'ta öğretmen-öğrenci ilişkisi yasak
Emine Ülker Tarhan CHP'ye yüklendi
Meteorolojiden hava durumu için 9 Şubat alarmı!
Çıtır pişi nasıl yapılır kahvaltıların vazgeçilmezi!
Yorumlar