BIST 8.214
DOLAR 27,35
EURO 28,81
ALTIN 1.648,46
HABER /  DÜNYA

Trump’ı protesto eden başörtülü kadın dışarı atıldı

ABD Başkan adayı Donald Trump'ın düzenlediği etkinlik sırasında başörtülü bir kadın polis tarafından dışarı atıldı.

Abone ol

ABD’deki başkanlık yarışında cumhuriyetçilerin önde giden adayı Donald Trump’ın seçim kampanyası için Güney Carolina eyaletinde düzenlediği etkinlik sırasında başörtülü bir kadın polis tarafından dışarı atıldı.

Seçim kampanyasına son hızla devam eden emlak zengini Donald Trump, Rock Hill kentinde büyük bir kalabalığa konuşma yaptığı sırada olay gerçekleşti.

Tribünde Trump’ın konuşmasını dinleyenler arasında bulunan 56 yaşındaki Rose Hamid, sessiz olarak protestoda bulunduğu için güvenlik görevlilerinin nezaretinde dışarıya çıkarıldı.

Konuşma yapan Trump’ın kürsüsünün tam arkasındaki sırada ayakta duran Hamid’in üzerinde, “Merhaba, barışla geldim” yazan turkuaz bir tişört giyiyordu.

Hamid, Trump’ın Müslümanlık karşıtı sözlerine tepki vermek için sessizce protesto etme yolunu seçti.

TRİBÜNDEKİLER ONU FARK ETTİ

Ancak onun sessizliğini verilen karşılık sert oldu. Hamid’in etrafında bulunan izleyiciler Trump’ın ismiyle tezahürata başladılar.

Hamid ve yanında bulunan Marty Rosenbluth kalabalık tarafından yuhalandı. Yaşananları anlatan Hamid’in kalabalık arasında, “bomban var” diye bağıran biri olduğunu duymuş.

Hamid’e gösterilen tepki üzerine polis harekete geçti ve kadını dışarı çıkardı.

Rock Hill Polis Departman’ndan bir yetkili Trump’ın kampanyasını yürüten ekip tarafından kendilerine “rahatsızlık yaratan kişilere eşlik edilerek dışarıya çıkarılmaları” istendiği için Hamid’i dışarı aldıklarını belirtti.