BIST 8.127
DOLAR 28,93
EURO 31,69
ALTIN 1.872,91
HABER /  GÜNCEL

Topbaş'dan Validebağ eylemcilerine şok!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Validebağ Korusu'nun yanına yapılan inşaatla ilgili yürütmeyi durdurma kararının, yaptıkları itiraz üzerine kaldırıldığını söyledi. Topbaş, plan iptalinin yürütmesinin durdurulmasına ilişkin kararın da ka

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Validebağ Korusu’nun yanına yapılan inşaatla ilgili yürütmeyi durdurma kararının, yaptıkları itiraz üzerine İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldığını açıkladı. Eylemciler ile yetkililer arasında dün yaşanan uzlaşmadan sonra açıklanan mahkeme kararının gerilimi tırmandırmasından endişe ediliyor.

İşte Topbaş’ın sözlerinden satır başları:

Söz konusu inşaat alanı yer Validebağ Korusu’nun tamamen dışında. İlçe müftülüğünün talebi üzerine biz bir çalışma yaptık. Yaptığımız plan değişikliğine yapılan itiraz üzerine yürütmeyi durdurma kararı önümüze düştü.

BURADA CAMİ YAPILABİLİR HALE GELDİ

İtirazımız oldu ve İstanbul 7. İdari mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma ve plan iptali kaldırıldı.
Burada bu cami yapılabilir bir hale geldi.

Oradaki yapıyı mahkemenin vereceği karar göre beraberce yapabiliriz şeklindeki bir noktaya geldik.
Yargının vereceği kararlara uymak zorundayız.

BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 30 OLDU

Barajlarımızda doluluk oranı çok şükür yüzde 30’lar seviyesine geldi. Cumartesiye kadar sürecek yağışlarla bunun yüzde 35’lere gelmesini umuyoruz. Bu yağışlı havalarda sürücülerin çok daha dikkatli olması gerekiyor.

İGDAŞ’I BLOK OLARAK SATACAĞIZ

Özelleştirilecek kurumlardan biri de bizim İGDAŞ’ımız. Çalışanların özlük hakları zayi olmadan ve çalışma saatlerine halel gelmeden nasıl yapabiliriz bunu inceliyoruz.

Bunu blok olarak satmayı düşünüyoruz. Parçalamadan. Böylece ciddi bir gelir elde etmeyi düşünüyoruz. İDO’yu sattık ne yaptık. Ulaşıma harcadık. Bu parayla da ulaşımda İstanbul’u daha yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz.

Satıştan dolayı tüketiciye ek bir yükün gelmeyeceğini belirtmek istiyorum.