BIST 1.153
DOLAR 8,17
EURO 9,67
ALTIN 501,82
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Tim Cook ABD-Çin gerilimi hakkında konuştu Apple hisseleri tavan yaptı

Son dönemde kaybettiği değer kayıplarıyla bilinen Apple firmasının CEO'su Tim Cook, Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ticaret savaşında yumuşama olduğunu söyleyerek, Apple’ın daha rahat üretim yapmaya başladığını aktardı.

Abone ol

58 yaşındaki CEO Tim Cook, yaptığı açıklamayla Apple hisselerini dalgalandırdı. ABD Başkanı Donald Trump ile düzenli olarak temas halinde olan Cook, Çin ile ticaret geriliminde yumuşama işaretleri bulunduğunu söyledi.

Cook, yaptığı açıklamada iki ülkenin sorunları çözebileceği konusunda iyimser olduğunu belirtti. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile düzenli olarak temas halinde olduğunu dile getiren Tim Cook’un yaptığı ticaret gerilimi açıklamasıyla Apple hisseleri Wall Street’te artışa geçti.

Hisseler aniden fırladı
Açıklamanın hemen ardından şirket hisseleri borsa kapanışından sonraki işlemlerde yüzde 6 artışla 163.50 dolara yükseldi.

Apple'ın hisseleri zayıf iPhone satışlarından dolayı Kasım ayından bu yana yüzde 30'dan fazla düşmüştü. Hisse artışları sadece Apple ile kalmadı. Şirketin bilançosunun açıklanmasıyla birlikte iPhone tedarikçileri Micron Technology, Broadcom Inc. ve Skyworks Solutions gibi şirketlerin hisseleri de yüzde 1’den fazla artış gösterdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Portakal Fox haberden ayrılıyor mu yerine kim gelecek?
Berkay Şahin'in ifadesi eşim Özlem anlattı Arda kulağına eğilmiş ve...
Arda Turan'ın ifadesi bomba Berkay Şahin'in eşine tuvalete giderken...
AK Parti'den istifa kararı alan Binali Yıldırım açıklaması
Vize ücretlerine zam geliyor! AB'den büyük şok
İstanbul'da koronavirüs haritası kıpkırmızı oldu! Sadece o ilçeler iyi durumda
Yorumlar