BIST 1.467
DOLAR 7,40
EURO 8,96
ALTIN 438,24
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti'den istifa kararı alan Binali Yıldırım açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Binali Yıldırım’ın istifa kararı ile ilgili “Binali Bey üzerinden bir bardak su da fırtına koparttılar. Binali Bey vakti geldiğinde kararını verdi ve açıkladı. CHP’nin Binali Bey üzerinden yaptığı bir spekülasyondu bu. Sayın Meclis Başkanımız açıklaması ile bu tartışmalara son noktayı koydu” dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın gerçekleşecek AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı öncesinde Ankara Spor Salonu'nda hazırlıklar sürerken açıklamalarda bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Seçim manifestolarının yarın gerçekleştirilecek programda Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını ifade eden Ünal, "Yarın toplu aday tanıtımını yapacağız, 81 ilden gelen büyükşehir, il, ilçe ve belde adaylarımızın da tanıtımını yapacağız. Aynı zamanda yarın kampanya lansmanımızı da gerçekleştireceğiz yani yarın kampanyamızı, manifestomuzu ve 81 il belediye başkan adaylarımızın toplu aday tanıtım programını gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Ünal, klasik kampanyaların yerini artık dijital kampanyalara bıraktığını belirterek, "Aslında iki genel merkezle çalışacağız. Bizim bir gerçeklikteki genel merkezimiz, bir de sanal ortamda, dijital platformda oluşturduğumuz genel merkezimiz olacak. 1,5 milyon teşkilat mensubumuzun hızlı bir şekilde veri alışverişinde bulunduğu sosyal ağlar üzerinden bütün mahalle teşkilatlarımıza varıncaya kadar iletişimin kurulduğu, ortak dilin ve veri akışının sağlandığı bir dijital kampanyamız da olacak." ifadesini kullandı.

Çevre dostu bir kampanya yürüteceklerine işaret eden Ünal, "Çevreye duyarlı, çevreyi yaşatmak ve korumak odaklı bir kampanya olacak. Görüntü ve ses kirliliği oluşturmayan, çevreye rahatsızlık vermeyen bir kampanya olacak. Bizim seçim kampanyamız çevre dostu, dijital, anlık veri alışverişi ve gündemi hızlı bir şekilde takip edebilen ve domine edebilen bir karakterde gerçekleşecek." değerlendirmesini yaptı. 

Ünal, "akadaylar.com" internet sitesinin bu gece yarısında açılacağının, seçim klavuzu, kurumsal kimlik ve seçim müziklerine bu site üzerinden ulaşılabileceğinin bilgisini verdi.

SADECE AK ARTİ ADAYLARI
AK Parti'nin seçim kampanyasının iki bölüm halinde olacağını aktaran Ünal, "Birinci fazımız 1 Şubat-18 Şubat arasında olacak, ikinci fazımız da 19 Şubat-31 Mart arasında olacak. Bu zaman zarfından tabii ki televizyonları, gazeteleri ve açık havayı kullanacağız. Daha yoğun olarak gündemin belirlendiği sosyal ağlarda da AK Parti teşkilat mensupları mesajlarını verecekler." diye konuştu.

Ünal, Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP'den aday gösterilen isimlerin salonda bulunup bulunmayacağına dair soruya, "MHP aday tanıtımında sadece MHP adayları tanıtıldı, AK Parti aday tanıtımında sadece AK Parti adayları tanıtılacak." yanıtını verdi.

BİR BARDAK SUDA FIRTINA
TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın istifa sürecine ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine Ünal, "Bu konuda maalesef geçmişte, bu yaşanan süreçte Binali Bey üzerinde bir bardak suda fırtına kopardılar. Binali Bey vakti ve saati geldiğinde kararını verdi ve kararını açıkladı." değerlendirmesini yaptı.

Ünal, partinin seçim manifestosunun detaylarına ilişkin soruyu da şöyle yanıtladı: 

"Manifestomuzun özeti 11 madde. 11 maddede Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, belediye başkan adaylarımıza kesin çizgilerle belediye başkanlığı ve belediye başkanlığı anlayışı ile ilgili yaklaşımlarını açıklayacak. Aslında 'Gönül Belediyeciliği' dediği, Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul'da bir şeyin değişmesiyle, Türkiye'de her şeyin değişmesinin hikayesi aslında. 1994 yılında yerel yönetimler anlayışı İstanbul'da değiştiğinde o hikaye bir millet aşkı hikayesine dönüştü ve Türkiye'de her şey değişti."

Öte yandan, yarın gerçekleştirilecek program öncesi salona, "Tevazu, samimiyet, gayret ile önce millet önce memleket", "Memleket işi gönül işi", "Korumak ve yaşatmak için çevreye saygılı şehirler", "Değer üreten şehirler", "Türkiye'nin geleceği, gönül belediyeciliği" ile "Tüm canlılara kucak açan şehirler" pankartları asıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Vize ücretlerine zam geliyor! AB'den büyük şok
Decathlon Kar Montu İle -10 °C Kadar Koruma
Katar'a rekor ihracat milyar doları aştı
Ufka yolculuk sınavı 2019 ne zaman Umre ödülü kimler kazanacak?
Fatih Portakal kaç yaşında aslen nereli? Emekli oldu koltuğu bırakıyor
Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama! Önümüzdeki hafta açıklanacak
Merkez Bankası'ndan önemli açıklama enflasyon tahminlerini düşürdü
Nagehan Şaşmaz kaç yaşında Necati Şaşmaz eşinden boşanıyor!
Venezuela lideri Nicolas Maduro öyle bir açıklama yaptı ki öldürülecek!
Necati Şaşmaz'ın eşi Nagehan Şaşmaz kimdir neden boşanıyorlar ihanet mi?
Yorumlar 3 yorum