HABER /  EKONOMİ

THY'ye dev rakip!

United Airlines, 2 Temmuz 2012 tarihinden itibaren İstanbul – New York arasında her gün direkt uçuş gerçekleştirecek

United Airlines, İstanbul – New York arasında direkt uçuşlara 2 Temmuz 2012 tarihinden itibaren başlayacağını açıkladı.

Şirket, New York'taki merkezi Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'na her gün düzenleyeceği uçuşları, Boeing 767-300 uçaklarıyla gerçekleştirecek. İstanbul, United'ın New York – Newark'tan uçuş gerçekleştirdiği 76. uluslararası destinasyon, aynı zamanda Atlantik ötesinde uçtuğu 37. şehir olacak.

United Airlines halen, Amerika, Avrupa ve Asya kıtasındaki uçuş noktalarıyla, New York'tan dünya genelinde en fazla merkeze en yüksek sayıda uçuş gerçekleştiren havayolu konumunda bulunuyor.

NEW YORK'A HER GÜN UÇUŞ VAR

United'ın UA905 sefer sayılı uçağı, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan her gün yerel saatle 13:55'de havalanıp, aynı gün yine yerel saatle 18:02'de New York'a varacak. UA904 sefer sayılı New York – İstanbul uçağı ise yerel saatle 19:27'de kalkıp, ertesi gün öğlen 12:20'de İstanbul'a inecek. Uçuş süresi İstanbul'dan New York'a yaklaşık 11 saat 5 dakika, New York'tan İstanbul'a 9 saat 55 dakika olacak. United Airlines, İstanbul – New York uçuşlarını, 183 koltuk kapasiteli Boeing 767-300 uçaklarıyla gerçekleştirecek.

İstanbul ve New York arasında başlatacakları uçuşları değerlendiren United Airlines Başkan Yardımcısı Jim Compton, "İstanbul'u global uçuş ağımıza eklemekten heyecan duyuyoruz. New York uçuşlarımız, Türk yolculara, Newark Liberty Havalimanı'ndan, Birleşik Devletler'in batı kıyısına ve Amerika kıtasındaki birçok destinasyona, hızlı ve kolay bağlantılı uçuş imkanı sağlayacak. Amerikalı yolcularımız da, Avrasya'nın en önemli şehirlerinden İstanbul'a direkt uçma imkanı bulacak." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
PlayStation Vita Avrupa'da satışa sunuluyor
112 artık adres sormayacak
İnternetin hastasıyız!
Mafyayla savaşan büyükanne
Buradan mezun olana 10 bin TL maaş
Müslüm Gürses'in babası Mehmet Akbaş kimdir ne zaman öldü?
Yorumlar