BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  EKONOMİ

The Marmara Oteli'nin sahibi Oğuz Gürsel'in çocukları kimdir? Aldıkları ihaleler

TAKSİM'de yer alan The Marmara Oteli Ekrem İmamoğlu - İsmail Küçükkaya görüntülerini medyaya sızdırınca gündeme oturdu. Otelin sahibi Oğuz Gürsel ve çocukları.

Abone ol

23 Haziran İstanbul seçimleri için geri sayımda olan Türkiye hafta başından bu yana The Marmara Taksim otelini konuşuyor. Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve danışmanlarıyla bir araya geldiği anların güvenlik kamerası görüntüleri medyaya düşmüştü. Görüntülerin sızdırılması sonrasında gözlerin çevrildiği Taksim The Marmara Otel sessizliğini koruyor.

The Marmara’ya FOX TV dava açarken, otelin sahipleri merak konusu oldu.  The Marmara otellerinin sahibi İstanbul Turizm ve Otelcilik Anonim şirketi 110 milyon liraya sahip olan şirket Gürsel ailesine ait.

1984 yılında Kiska-Kom İnşaat'ın kurucusu Oğuz Gürsel tarafından satılan alınan The Marmara otellerinin sahibi olan şirketin şu anki hissedarları ise Oğuz Gürsel'in çocukları Sabahat Bike Gürsel, Enver Kağan Gürsel ve Hüsniye Ardıç Gürsel.

Şirkette Yırcalı ailesinin de sembolik miktar da payı bulunuyor.

Aldıkları ihaleler
The Marmara otellerinin sahibi olan Gürsel ailesinin 1966 yılında temellerini attığı Kiska-Kom İnşaat'ın İstanbul'da birçok projede imzası bulunuyor. Kiska-Kom'un üstlendiği bazı projeler şöyle:

– Dolmabahçe- Dolapdere – Piyalepaşa – Kağıthane Tünelleri İnşaatı

– Bomonti – Dolmabahçe Tünelleri Elektromekanik İşleri

– Kâğıthane – Piyalepaşa Bomonti – Dolmabahçe Karayolu Tünellerinin Elektromekanik İşleri ve Eksik İmalatların Tamamlanması İnşaatı

– Kağıthane Tüneli Portal Bölgesinde Kavşak ve Yol Düzenleme İnşaatı

– Fulya – Levazım Arası Karayolu Tünel İnşaatı

– Üsküdar İlçesi Altunizade Çamlıca Tepesi Ulaşım Yolları Projesi

– Kadıköy Kurbağalı Dere Islahı İkmal İnşaatı ve Deniz Yapısı İnşaatı

– İSKİ Asya Bölgesi Betonarme Boruları Yenileme İnşaatı

– İSKİ Avrupa 1.Bölge Atıksu Kanalı, Yağmursuyu Kanalı, Dere Islahı