BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı MEB e-okul girişi

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. 2016 TEOG yerleştirme sonuçları MEB e-okul veli bilgilendirme sisme e-okul.meb.gov.tr'den öğreniliyor. TEOG yerleştirme sonuçları ve lise boş kontenjanları detayları internethaber.com'da.

Abone ol

TEOG yerleştirme sonuçları MEB e okul veli bilgilendirme sistemi e-okul.meb.gov.tr'den erişime açıldı. TEOG sonuçları ve TEOG lise nakilleri ile lise boş kontenjanlarına ilişkin bilgileri sizler için derledik. TEOG yerleştirme sonuçları sorgu ekranı bugün saat 17.00'den sonra e-okul.meb.gov.tr'den aktif edilecek.

e okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı teog yerleştirme sonuçları

Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları,   ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir.

Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

BOŞ KONTENJANLAR 15 AĞUSTOS'TA İLAN EDİLECEK

Boş kontenjanlar 15 Ağustos'ta ilan edilecek.

LİSE NAKİL İŞLEMLERİ

Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, ikinci nakil başvuruları 22-26 Ağustos'ta, 3. nakil başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak.

11 Ağustos:        Boş kontenjan ilanı

15-19 Ağustos: 1. Nakil Dönemi

19 Ağustos:        1. Nakil Sonuçları

22-26 Ağustos:  2. Nakil Dönemi

26 Ağustos:         2. Nakil sonuçları

29 Ağustos-2 Eylül:  3. Nakil Dönemi

2 Eylül:   3. Nakil sonuçları

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

TEOG YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) üstünlüğü,esas alınarak yapılacaktır.

9-15 Ağustos 2016, 19-23 Ağustos 2016, 26-31 Ağustos 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacaktır.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullarbelirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

«ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRACAĞIM TERCİH YAPMAYACAĞIM» butonunu işaretlediği halde 09 Eylül 2016 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin yerleştirilmesi, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumlarına yapılacaktır.

OKULLAR 19 EYLÜL'DE AÇILACAK

19 Eylül'de açılacağı belirtilen okulların 3 Ekim tarihine ertelendiği iddiaları gündeme gelmişti.

Ancak yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu ve okulların belirtildiği gibi 19 Eylül'de açılacağı belirtildi.

Okulların açılma tarihinin ertelendiği yönündeki iddialara Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama şöyle:

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.” açıklamasına yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
KYK yurt, burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Himmet paraları bakın nereye gitmiş!
Sakarya FETÖ operasyonu 22 kişi adliyede
Sıla'ya şok üstüne şok! İstanbul'dan sonra Bursa...
Eskişehir FETÖ operasyonu 10 kişi yakalandı
Sayıştay'a dev FETÖ baskını 15 savcı ve 120 polis...
Jamala çok fena yakalandı! Önce FETÖ şimdi Türkiye
Özel okul devlet teşviği başvuruları ne zaman?
Hz. Muhammed kabir ziyaretlerini neden yasakladı?
Yorumlar