BIST 1.565
DOLAR 7,47
EURO 9,07
ALTIN 443,87
HABER /  GÜNCEL

TEOG sonuçları 2017 YEP puanları ve yüzdelik dilimler e-okul'da

TEOG YEP puanları 2017 yüzdelik dilimler tam listesi e-okul.meb.gov.tr'den açıklandı. 2017 TEOG sonuçları, TEOG YEP puanları ve TEOG yüzdelik dilimler erişim ekranı internethaber.com'da.

Abone ol

2017 TEOG YEP puanları bugün saat 10.00'da e-okul.meb.gov.tr'den açıklandı. TEOG sonuçları 2017'yle öğrenciler TEOG YEP puanları (TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar) ile TEOG 2017 yüzdelik dilimler listesine ulaşabiliyorlar. TEOG YEP puanları ve yüzdelik dilimlere göre öğrenciler lise tercihleri yapacaklar. Lise tercihleri için hayati öneme sahip olan TEOG sonuçları 2017 YEP puanları ve yüzdelik dilimlere öğrenciler e-okul.meb.gov.tr ile aynı anda internethaber.com'dan da ulaşabilirler. 

TEOG yüzdelik dilim hesaplama 2017 örnek anlatımlı

 Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu da yayımlandı. Öğrenciler, yerleştirmede 25 okula kadar tercihte bulunabilecek. Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. Okul değiştirmek isteyen öğrenciler nakil döneminde değişiklik için başvuruda bulunabilecekler. Özel okullar, kendi yönetmeliklerinde belirledikleri puan hesaplama sistemine göre, 30 Haziran-14 Temmuz arasında kayıt işlemlerini yapabilecek. 

TEOG TERCİHLERİ 2017 NE ZAMAN?

TEOG'da yerleştirme takvimi belli oldu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca yayımlanan kılavuza göre, 30 Haziran'da yerleştirmeye esas puanların (YEP) açıklanmasının ardından 14-24 Temmuz arasında liselere tercihler alınacak. 

Özel okullar, kendi yönetmeliklerinde belirledikleri puan hesaplama sistemine göre, 30 Haziran-14 Temmuz arasında kayıt işlemlerini yapabilecek. 

TEOG LİSE TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Tercih işlemi bireysel olarak meb.gov.tr ve eokul.meb.gov.tr internet adreslerinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüklerinden yapılabilecek ve onaylatılacak. Öğrenciler, yerleştirmede 25 okula kadar tercihte bulunabilecek. 8. sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre YEP üstünlüğü esas alınarak yapılacak.

TEOG TERCİHLERİ HİÇBİR LİSEYE YERLEŞEMEYENLER NE OLACAK?

Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek.  Okul değiştirmek isteyen öğrenciler nakil döneminde değişiklik için başvuruda bulunabilecekler.

TEOG YEP PUANLARI NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

TEOG Yerleştirme Puanları-YEP 2017 MEB'in internet sayfası meb.gov.tr'den öğrenilecek. YEP sonuçlarının açıklanması ardından veliler MEB'in Sınav Sorgu Ekranı'na girerek öğrencinin TC kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu bilgisini girerek YEP 2017 sonuçlarına ulaşabilecekler.

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ MOBİL GİRİŞ EKRANI 2016

Peki e-okul veli bilgilendirme sistemi mobil giriş nasıl yapılır, e-okul vbs mobil uygulama indirme nasıl oluyor? İşte detaylar... İnternet üzerinden yapılan işlemlerin çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aynı zamanda e okul mobil uygulama da oluşturularak kullanıma sunulmuştur. E okul mobil uygulamasında kişilerin bilgi alabilmesi adına aynı internet üzerinden işlem yapar gibi işlem yapması ve bilgilerine ulaşması gerekecektir. Bu noktada e okul mobil uygulamasında da yine öğrencilerin üyelik bilgilerinin üzerinden sisteme erişim sağlanmalıdır. Sorgulama sitesindeki e okul veli girişi yazısındaki gibi kişiler veli girişi için online sistemleri tercih edebileceği gibi aynı zamanda mobil uygulamaları da kullanabilir. Mobil uygulamalar iki farklı şekilde hazırlandığından dolayı telefonlardaki işletim sistemlerine göre seçim yapılabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
PKK Akdeniz'e indi aralarında keskin nişancılar da var!
Meteoroloji'den peş peşe uyarılar rekor kıracak
Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı'ndaki askerler zehirlendi mi?
Şehir Tiyatroları’nın oyunları THY uçaklarında yayınlanacak
Beyaz Saray son dakika duyurdu Erdoğan ve Trump görüşecek
Ruslar rezil olduk diyor! Türkiye'ye gelen turist soygun yaptı
Afrin'da sıcak gelişme! 200'e yakın Rus askeri...
Suriye'de yeni ordu kuruluyor kıyafetleri Türkiye'den
Rusya Antalya'daki bu Rus turist çiftini konuşuyor
Cübbeli Ahmet Hoca'nın avukatı FETÖ'den aranıyor
Yorumlar