BIST 1.120
DOLAR 7,62
EURO 8,90
ALTIN 457,23
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Temel Karamollaoğlu seçim sonrası açığa alınmayı eleştirdi 'Bu iş böyle gitmez'

Anadolu Ajansı

Temel Karamollaoğlu, PKK'lı kişilerin listelerden aday gösterildiği iddiasına cevap verdi. Adayların hepsinin temiz kağıdı olduğunu aksi durumunda ise zaten YSK'nın buna izin vermeyeceğini hatırlattı

Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Seçimlere az bir zaman kaldığını hatırlatan Karamollaoğlu, milletin iradesinin sandıkta tecelli edeceğini, herkesin bu iradeye saygılı olması gerektiğini belirtti.

PKK'lı adaylar iddiası
Karamollaoğlu, Saadet Partisi listelerinde terör örgütü PKK ile iltisaklı kişilerin aday gösterildiği iddialarını da değerlendirerek, açık taksirli suçlar hariç bir yıl veya daha fazla hapis ile süresi ne olursa olsun ağır hapse hüküm giyenlerin ve terörden mahkum olanların aday yapılamayacağını anlattı.

Yalan söylemekte tereddüt etmiyorlar
Temel Karamollaoğlu, "Biz yapsak da YSK buna müsaade etmez. Onun için temiz belgeleri var. Bu açık gerçeğe rağmen yalan söylemekten hiç tereddüt etmiyor bu arkadaşlar." dedi.

Bu iş böyle gitmez
Bazı adayların seçimi kazanması halinde bile terör örgütü PKK ile iltisakı ve irtibatı bulunduğu iddiasıyla açığa alınmakla tehdit edildiğini aktaran Karamollaoğlu, "Bu iş böyle gitmez. Bu küstahlıktır, vatandaşı tehdittir." diye konuştu.

Golan sanki babasının malı
Öte yandan Karamollaoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri'ni İsrail toprağı olarak tanıma kararını imzalamasının ardından, bölgenin işgal edildiğini vurgulayarak, "Sanki babasının malıymış gibi Birleşmiş Milletler'in kararını da hiçe sayarak, Golan'ın İsrail'e ait bir toprak parçası olduğunu ilan etti. Dengesizliğinin, pervasızlığının, hak hukuk tanımazlığının en açık göstergesi olduğu kanaatindeyim." diye konuştu.

Rabia Naz olayı
Temel Karamollaoğlu, Giresun'da geçen yıl Nisan'da yaralı halde bulunan ve tedavi için kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan ile ilgili soruşturmanın titizlikle yürütülmesini ve üstünün kapatılmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni Zelanda göçmenlerin umudu oldu
Abdülkadir Ömür isyan etti: Benim kimseye yanlışım olmaz
Cami saldırganının Avrupa bağlantısı tespit edildi!
İbrahim Kalın'dan dikkat çeken operasyon yorumu
TOKİ 32 ilde 242 arsayı satışa sundu
Alper Erözer kimdir koruma tuttu işin aslı başka çıktı
Yorumlar 14 yorum