HABER /  GÜNCEL

Telekom Arena'da usulsüzlük şoku!

Türk Telekom Arena Stadı'nın kullanım haklarında usulsüzlük olduğu ileri sürüldü

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ yatırımcılarından Ersin Buldur, Türk Telekom Arena Stadı'nın kullanım haklarında usulsüzlük olduğunu öne sürerek, "Gerekli şikayetlerde bulunduk ve SPK'lar incelemelerini yapıyor. Kayıtlı sermaye sistemine geçişine yatırımcı ve taraftarlar olarak şerh kararı koyacağız. Stat gelirlerinin tümü Sportif AŞ'ye aittir. Bunu usülsüz olarak derneğe aktaranlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin olağanüstü genel kurulu Türk Telekom Arena'da yapıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen genel kurul öncesinde dışarıda gazetecilere açıklamada bulunan Buldur, Ali Sami Yen Stadı'nın üst kullanım hakkının TOKİ'ye devredilmek sureti ile Türk Telekom Arena Stadının üst kullanım hakkının devralındığını belirterek, Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamalarda stattaki bazı koltukların dernekten şirkete satılmak istendiğinin belirtildiğini, ancak kendisinin bu yönde bir belgeye ulaşamadığını söyledi.

KAP'a yapılan bildirimlere göre Futbol AŞ'nin bütün kullanım haklarının Sportif AŞ'ye geçtiğini aktaran Buldur, şunları kaydetti: "Kullanım haklarında usulsüzlük olduğu için gerekli şikayetlerde bulunduk ve SPK incelemelerini yapıyor. Kayıtlı sermaye sistemine geçişine yatırımcı ve taraftarlar olarak şerh kararı koyacağız. Stat gelirlerinin tümü Sportif AŞ'ye aittir. Bunu usülsüz olarak derneğe aktaranlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bazı loca ve VIP koltuk pazarlama hakları ve gelirlerinin şirkete satılması çalışmalarını haksız, kötü niyetli halka açık şirket ve küçük yatırımcılar aleyhine, dernek lehine, ayrıca şirketin olan üst kullanım hakkının tekrar şirkete satılmasını matuf bir işlem olarak görmekteyim.

Yapılan bu işlemlerin yüzde 46'sı halka açık şirketin büyük ortak derneğe kaynak yatırmak suretiyle küçük yatırımcıdan da bedelli sermaye artırımı yolu ile nakit kaynak teminini sağlamak, büyük ortak derneğin de bu borçlandırma yöntemi ile hiçbir bedel ödemeden şirketin karşılıksız fonlanması işlemidir."

ÖNCEKİ HABERLER
4+4+4'ün fikir babası belli oldu
4+4+4'ün fikir babası belli oldu
Erkeklere eşini dövme hakkı tanındı!
Erkeklere eşini dövme hakkı tanındı!
Ünlü yazarlara ırkçı hakaret!
Ünlü yazarlara ırkçı hakaret!
Kasırga otomobili uçuruyordu
Kasırga otomobili uçuruyordu
Ağrı kesicilerle ilgili şok gerçek!
Ağrı kesicilerle ilgili şok gerçek!
KPSS sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak KPSS lisans sonucu
KPSS sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak KPSS lisans sonucu
Yorumlar 2 yorum