BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  MAGAZİN

Tatlıses'in kızı ilk kez görüntülendi

İbrahim Tatlıses'i ilk eşi Adalet Tatlı'dan olan büyük kızı ve torunu ziyaret etti.

Abone ol

İbrahim Tatlıses'i ilk eşi Adalet Tatlı'dan olan büyük kızı ve torunu ziyaret etti. Basın mensuplarından rahatsız olup korumasının arkasına saklanan Tatlıses'in kızı, "Başımdan gidin. Çekmenizi istemiyorum" dedi. Tatlıses'in koruması ise, "Çekerseniz sıkıntı olur" diye konuştu.

screen-shot-2011-06-04-at-11.14.43-am.png

Silahlı saldırıya uğradıktan sonra Almanya'ya giden ve önceki gün Türkiye'ye getirilip, Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alınan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in, yürüme fonksiyonunu daha iyi hale getirebilmek için "lokomat" adı verilen cihazın kullanılacağı bildirildi.

Habertürk'ün haberine göre Merkezin bağlı bulunduğu Kocaeli Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Ertunga Öney, Tatlıses'in sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi. Tatlıses'in tedavi sürecinin en az bir yıl daha devam edeceğini söyleyen Öney, "Belki bir süre sonra evinde devam m edecek. Çünkü nörolojik hasar kendini hemen tedavi edemez. Zaman çok önemlidir" dedi. Öney, Tatlıses'in yürüme fonksiyonunu daha iyi hale getirebilmek için 'Lokomat' cihazı kullanılacağını bildirdi.

'MORALİ ÇOK İYİ'
Felçli hastalar için kullanılan yürüme robotu Lokomat hakkında bilgi veren Öney şunları söyledi: "Bilgisayar destekli olan bu cihaz, hastaların normal yürüme fonksiyonlarını kazanmaları için onların hareketlerini kolaylaştırmaya çalışıyor. Beynin yürüme hareketini tekrar yapabilmesi açısından ona destek veriyor."
Kireçlenmeleri engellediği de belirtilen robot, hastanın vücut dengesini korumak için de kullanılıyor. Tatlıses'in tedavi gördüğü merkezden yapılan açıklamada ise, ünlü türkücünün durumunun son derece iyi, morali ve tedaviye katılımının da üst düzeyde olduğu bildirildi.

AVUKATI: KARAR LEHİMİZE
Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde İbrahim Tatlıses'i ziyaret eden avukatı Ahmet Küçük, müvekkilinin yargılandığı çete davasında Yargıtay'ın bozma kararının lehine bir karar olduğunu söyledi. Tatlıses dinlendiği için kendisiyle görüşemediğini söyleyen Küçük, "Mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılması yönünde bir karar verildiği takdirde denetim süresi sonunda dava düşecek ve sabıkaya dahi işlenmeyecektir" dedi.

KIZI İLE TORUNU ÜNLÜ TÜRKÜCÜYÜ ZİYARET ETTİ
Önceki gün Almanya'dan gelen İbrahim Tatlıses'in İstanbul Maltepe'deki Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki tedavisi robotik yürüme eğitimleriyle başladı. Sanatçıyı, ilk eşi Adalet Tatlı'dan olan büyük kızı ve torunu ziyaret etti. Basın mensuplarından rahatsız olup korumasının arkasına saklanan Tatlıses'in kızı, "Başımdan gidin. Çekmenizi istemiyorum" dedi. Tatlıses'in koruması ise, "Çekerseniz sıkıntı olur" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da bağımsızların günü
Diyarbakır'da bağımsızların günü
Engellilere otomobilde KDV müjdesi!
Engellilere otomobilde KDV müjdesi!
Fenerbahçeli Yobo'da önemli gelişme
Fenerbahçeli Yobo'da önemli gelişme
10 santimlik tornavidayı yutunca
10 santimlik tornavidayı yutunca
ABD, Asya'daki askeri varlığını artıracak
ABD, Asya'daki askeri varlığını artıracak
CHP'den İDO'ya şok suçlama!
CHP'den İDO'ya şok suçlama!
Sinan Aygün'e seçmenden tepki
Sinan Aygün'e seçmenden tepki
Emenike'nin maçında şike soruşturması
Emenike'nin maçında şike soruşturması
Galatasaraylı Yekta ağzından kaçırdı
Galatasaraylı Yekta ağzından kaçırdı
'Kılıçdaroğlu' CHP'ye oy verecek
'Kılıçdaroğlu' CHP'ye oy verecek