HABER /  GÜNCEL

Taksim'de 2015 coşkusu

Yılbaşı nedeniyle Taksim Meydanı ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Taksim'de 2015 coşkusu

Yılbaşı kutlamalarının İstanbul'daki adresi Taksim'de eğlence başladı. Çok sayıda kişi yılbaşını kutlamak için Taksim'e geldi.

Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (BEYDER) tarafından Taksim Meydanı'na yerleştirilen nostaljik tramvay kutlamalar için sahneye dönüştürüldü. Tramvay üzerindeki sahnede verilen konser vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Müziğin ritmine kapılan İstanbullular, bir yandan dans etti, diğer yandan fotoğraf çektirdi.

POLİS'TEN YOĞUN ÖNLEM

Taksim Meydanı'nda polis yılbaşı alarmına geçti. Meydan girişinde çok sayıda polis hazır bekletilirken, Gezi Parkı girişine de TOMA yerleştirildi. Yeni yıla saatler kala Taksim Meydanı'nda yılbaşı önlemleri başladı. Gezi Parkı girişine çok sayıda çevik kuvvet otobüsü ve TOMA yerleştirildi. Polis araçlarının etrafı bariyerlerle kapatıldı.

Öte yandan bir itfaiye aracı da tedbir amaçlı bekletiliyor. Atatürk Anıtı önünde güven timleri görev dağılımı yapmak üzere toplanırken, Taksim Meydanı girişinde çok sayıda polis hazır bekletiliyor.

fft81_mf3046129.jpeg

Taksim'deki yılbaşı hazırlıklarını canlı yayınla haberimizdeki player aracılığıyla izleyebilirsiniz.

TAKSİM MEYDANI’NDA TACİZ TEKMESİ

Taksim Meydanı'nda tacize uğrayan bir kadın, kendisini tekmeyle savundu.

Taksim Meydanı'nda yeni yılın kutlamalarında kalabalığın arasında tacize uğrayan bir kadın, duruma sert tepki gösterdi. Bir anda arkasını dönen ve tacizcisine tekme vuran kadın, "Ne yaptığını sanıyorsun" diyerek bağırdı. Genç kadın daha sonra arkadaşları ile birlikte uzaklaştı. Tacizci genç ise, kalabalığın arasında izini kaybettirdi.

POLİS TACİZ ŞÜPHESİYLE 1 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

Taksim'de Güven Timleri, İstiklal Caddesi'nde bir kişiyi taciz şüphesiyle gözaltına aldı. Taksim Meydanı'nda yeni yıl coşkusu geçtiğimiz yıllara göre sönük yaşandı. Yağış ve fırtına nedeniyle sakin geçen yılbaşı gecesinde polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. İstiklal Caddesi'nde devriye gezen Güven Timleri, yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale etti. İstiklal Caddesi'nde bir grup kızı takip eden bir kişi ise taciz şüphesiyle gözaltına alındı. Kimlik kontrolünden geçirilen şahıs, Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

BEŞİKTAŞ'TA YILBAŞI KUTLAMASI

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen yılbaşı kutlamaları, şiddetli rüzgar ve yağmura rağmen sürdü.

Alanda toplanan kalabalık, Doğulu kardeşlerin canlı performansı eşliğinde doyasıya eğlendi.

Saat 18.00'de başlayan etkinlik nedeniyle Nispetiye Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar bu saatten itibaren alanı doldurmaya başladı. Bu sırada, büyük sahnenin önüne kırmızı halı sermeye çalışan belediye ekipleri şiddetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı. Serilen halılar, rüzgara savrulunca toplanarak kaldırıldı.

Kurulan "Video Mapping" sistemiyle dev ekrana dönen Akmerkez kulelerindeki gösteri büyük ilgi çekti. Kulelerden Zeki Müren'in bir klibi de seyrettirildi. Yağmura aldırmayarak sahne önünde toplanan vatandaşlar, saat 21.30'da sahne alan Ozan Doğulu'nun DJ performansıyla dans ederek eğlendi. Ozan Doğulu'nun ardından sahneye saat 23.00'de Kenan Doğulu çıktı. Kalabalık, Kenan Doğulu'nun canlı performansı eşliğinde 2015'i karşıladı.

Saatler 24.00 olduğunda Akmerkez'in kulelerinden geri sayım gerçekleştirildi; daha sonra da dakikalarca havai fişek ve ışık gösterisi yapıldı.

Havai fişek ve ışık gösterisinden sonra da, Kenan Doğulu şarkılarıyla eğlencenin doruk noktasına ulaştı.

"İSTANBUL'DA HERHANGİ BİR OLAY YOK"

İstanbul Emniyet Müdür Selami Altınok, Taksim'de görev yapan polisleri denetledi. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Altınok, vatandaşların huzuru, güveni ve mutluluğu, güzel bir yılbaşı geçirmeleri için 15 bin polisin yağmur ve soğuğa rağmen görev yaptığını, fedakarca çalıştığını söyledi.

Altınok, "Umut ediyorum ki kaza, bela olmadan İstanbul'da yaşayan bütün vatandaşlarımız için 2015 güzel bir yıl olur. Hepimize sağlık, mutluluk getirir" dedi.

Basın mensuplarının da yeni yılını kutlayan Altınok, sorular üzerine Taksim'de 5 bin polisin görev yaptığını, İstanbul genelinde şu ana kadar herhangi bir olay olmadığını sözlerine ekledi.

Yorumlar 26 yorum