BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 461,40
HABER /  DÜNYA

Suudi Arabistan Kralı ölüm döşeğinde

"Suudi yetkililerin Batılı müttefiklerine gönderdikleri bigilere dayandırılan habere göre Suud Kralı Abdullah’ın sağlık durumu giderek kötüleşti ve ölümle pençeleşiyor."

Abone ol

Suudi yetkililerin Batılı müttefiklerine gönderdikleri bigilere dayandırılan habere göre Suud Kralı Abdullah'ın sağlık durumu giderek kötüleşti ve ölümle pençeleşiyor. Suud hanedanının bütün olasılıklara hazır olduğu aktarılıyor.

Fars News'in El Menar'dan aktardığı habere göre 90 yaşındaki Suud Kralı Abdullah Bin Abdulaziz ölümle pençeleşiyor.

HANEDAN MENSUPLARI NE OLUR NE OLMAZ DİYE YURT DIŞINA ÇIKMIYOR

Suud hanedanı mensuplarının ise kralın ölüm ihtimali nedeniyle ülkede kalmayı tercih ettikleri ve yurtdışına çıkmaktan kaçındıkları gözleniyor.

Suudi Arabistan Ulusal Güvenlik Bakanı ve ayrıca Kral Abdullah'ın oğlu olan Mutaib bin Abdullah, bundan 20 gün önce Kral Abdullah ile görüşmek için izin alabilen tek kişi olmuş.

KRAL AĞUSTOS'TAN BERİ ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR

Gelen bilgilere göre Kral Abdullah'ın geçen Ağustos ayından itibaren bütün konuşmaları iptal edilmiş, bölgedeki mevcut kriz ve Katar'da yaşanan değişiklikler esnasında Kralın yokluğu nedeniyle de Suud prensleri arasında kriz çıkmış.

VELİAHD PRENSİ BÜYÜK SORUNLAR BEKLİYOR

Veliahd Prens Selman bin Abdulaziz'in, Kralın ölümünden sonra büyük sorunlarla karşı karşıya geleceği tahmin ediliyor. Bunlar arasında veliahdın güvenlik kurumlarında ve orduda yeterli güce ve nüfuza sahip olmaması ve Bender bin Sultan önderliğindeki “Sultan” ailesinin (Kralın yeğenlerinin) gücü ellerine geçirmek istemeleri yer alıyor.

Suudi Arabistan'daki üç askeri güç Selman'ın rakipleri ve çocukları arasında paylaştırılmış olduğundan Kralın ölümünden sonra bu meselenin hanedanlık içinde çatışma yaratması bekleniyor.

(medyasafak)

ÖNCEKİ HABERLER
Kürt hareketinin sosyalist sola ihtiyacı var mı?
New York'ta sigara için yaş sınırı 21'e yükseldi
Dış ticaret açığı rakamları açıklandı
Yarışçı gençler araçların arasına daldı
Bu tünel polisi bile şaşırttı
Somer Sivrioğlu çocukları kaç tane kızı ve oğlu yaşları kaç?
Yorumlar 38 yorum