BIST 1.112
DOLAR 7,58
EURO 8,99
ALTIN 474,51
HABER /  GÜNCEL

Suriye'den Suudi Arabistan'a tehdit! Tabutla dönerler

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Suriye'ye olası bir kara harekatına destek vereceklerini açıklayan Suudi Arabistan'ı tehdit etti.

Abone ol

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'den flaş açıklamalarda bulundu.

Muallim, uluslararası koalisyona olası kara harekâtında destek vermeye hazır olduğunu açıklayan Suudi Arabistan'a yanıt vererek, Suriye'ye girecek herhangi bir yabancı askerin tahta tabutta ülkesine döneceğini söyledi.

SALDIRI OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK

AFP'nin haberine göre; Muallim, Şam'ın onayı olmadan Suriye topraklarında girişilecek kara operasyonunun "saldırı" olarak değerlendirileceğini söyledi.

Muallim, "Normal akıl ve mantık, Suudi askerlerinin Suriye'de bulunması fikrinin inanılmaz olduğunu gösteriyor ama çılgın Suudi liderliğiyle hiçbir şey inanılmaz değil" dedi.

'SUUDİLERDE O CESARET YOK'

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi de, bu hafta içinde Suriye'ye asker göndermeye hazır olduğunu açıklayan Suudi Arabistan'a sert yanıt verdi.Reuters'ın haberine göre; Caferi, Fars haber ajansına verdiği demeçte, Suudi Arabistan'ın Suriye'ye asker göndermeyi öngören planı hayata geçirecek cesareti olmadığını söyledi.

BU İNTİHAR OLUR

Caferi, "Suudiler böylesi bir iddiada bulundu fakat bunu yapacak kadar cesur olduklarını sanmıyorum... Asker gönderseler bile, kesinlikle yenileceklerdir. Bu, intihar olur" dedi.

ÖNCE SUUDİ ARABİSTAN SONRA BAHREYN

Suudi Arabistan, terör örgütü IŞİD’e karşı ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona, kara kuvvetleriyle katılmaya hazır olduğunu duyurmuştu.

Yemen'deki Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu sözcüsü Tuğgeneral Ahmed Asseri, El Arabiya kanalına verdiği röportajda konuşmuş, şunları söylemişti: "Krallık (Suudi Arabistan) Koalisyon'un Suriye'de (IŞİD'e karşı) düzenleyeceği her türlü kara operasyonuna katılmaya hazırdır."

BAHREYN'DEN KARA HAREKATI SİNYALİ

Suudi Arabistan'ın ardından Körfez ülkesi Bahreyn de muhtemel kara harekâtına asker verebileceğini duyurmuştu.

SURİYE'DE NELER OLUYOR?

Suriye'de rejim güçleri, Rusya'nın havadan yardımıyla Halep'in kuzeyindeki kritik Nubul, Zehra ve Başköy kasabalarını ele geçirerek, muhaliflere büyük darbe indirmişti. 

SİVİLLER TÜRKİYE'YE KAÇIYOR

Şam rejimi, Türkiye ile bağlantı yollarını kestikleri Halep’teki muhalifleri şimdi de tümüyle kuşatma altına almaya hazırlanırken, binlerce sivil Türkiye sınırına yığıldı. Esad Halep'teki muhalifleri kuşatmaya hazırlanırken siviller Türkiye'ye kaçıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Tuğba Özay kimdir Survivor'da dengeleri değiştirecek!
İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan flaş Cizre açıklaması!
Demirtaş'tan Cizre iddiası: Elimizde isim listesi var!
Çavuşoğlu: Birileri Rusya ve İran'ı durdurmalı
Kılıçdaroğlu evinin önünde protesto edildi
Neslican Tay anma sözleri ne zaman öldü yaşı kaçtı?
Yorumlar 13 yorum