BIST 10.680
DOLAR 32,94
EURO 35,32
ALTIN 2.457,20
HABER /  GÜNCEL

Suriye'de dengeleri değiştirecek gelişme! Türkiye'ye...

SURİYE 'de sıcak gelişmeler yaşanıyor. PKK'nın Suriye kolu PYD'nin dün Mare'de sivillere yönelik saldırısı sonrası sivil halk sokaklara döküldü. Mare'de halk PYD'ye karşı gösteri düzenledi ve PYD'nin bölgeyi terk etmesi istendi.

Abone ol

Suriye'nin Halep kentinin Mare ilçesinde yerel halk, terör örgütü PKK/PYD karşıtı gösteri düzenledi. Gösteride PKK'nın bölgeyi terk etmesi istendi. PKK, dün tarım arazisinde çalışan işçilere ateş açmış ve saldırıda 1 kız çocuğunu katletmişti.

Suriye'nin Halep kentinin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Mare ilçesinde, terör örgütü PKK/PYD protesto edildi. Mareliler, akşam saatlerinde ilçe meydanında toplanarak, PKK/PYD aleyhinde sloganlar attı.

TÜRK ASKERLERİ KARDEŞİMİZDİR

Çevre köylerden de katılanların olduğu gösteride, Arapça ve İngilizce ''Terör örgütü PKK'yı ihanetlerle köylerimize yerleştirdiniz. Onları zilletle köylerimizden çıkaracaksınız", "Türk askeri kardeşimiz ve müttefikimizdir" yazılı dövizler taşındı.

TÜRKİYE'YE MESAJ: PYD'YE KARŞIYIZ

Göstericilerden Dr. Ahmed Hafız, ''Türk hükümeti ve devletine mesajımızdır. Bizler bölgedeki terör örgütü PYD'ye karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz.'' dedi.

TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Avukat Mahmud Nacar da ''Suriye'de rejim, Şii milisler ve PYD'ye karşı devrimimiz devam ediyor. Bunların hepsi terör örgütüdür. Başarılı olana kadar devrimimiz devam edecektir. Türkiye ve Türk halkına, Suriyelilere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.'' diye konuştu.

PYD İŞÇİLERE ATEŞ AÇTI

Terör örgütü PKK/PYD, dün Halep'in Mare ilçesinde kontrolündeki bir köyde, tarım arazisinde çalışan işçilere ateş açtı. Saldırıda 1 kız çocuğu hayatını kaybetti, 2 sivil yaralandı