BIST 1.352
DOLAR 8,55
EURO 10,07
ALTIN 495,47
HABER /  GÜNCEL

Süleyman Soylu'dan AİHM'in Selahattin Demirtaş kararına tepki! Demirtaş teröristtir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararını yorumlarken "Demirtaş teröristtir. AİHM'in aldığı karar boşlukta bir karardır, hiçbir anlamı yoktur." dedi. Bakan Soylu, 'çıplak arama' iddialarını gündeme getiren HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu için de "FETÖ'cü bir teröristtir, yargı gereğini yapmalı" ifadelerini kullandı.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Emniyet Müdürleri ile videokonferans yöntemiyle Yıllık Değerlendirme Toplantısı'nda gündeme dair konuştu.

"Selahattin Demirtaş teröristtir. AİHM'in almış olduğu karar, boşlukta bir karardır, hiçbir anlamı söz konusu değildir." diyen Bakan Soylu, 'çıplak arama' iddialarını gündeme getiren HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu için de "Gergerlioğlu denilen vekil FETÖ'cü bir teröristtir" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, çıplak arama iddialarına destek veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'a da "İspatlamayan namussuzdur, şerefsizdir" dedi. 

Bestler-17 operasyonu başladı

- Dün akşam itibariyle 3251 personelle birlikte sahaya sızan Van Asayiş Jandarma Bölge Komutanlığımızın koordinasyonunda yürütülen JÖH, PÖH ve güvenlik korucularımızın içinde bulunan Yıldırım Bestler-17 operasyonu başladı. 

- Terör, göç, uyuşturucu artık herkesin sorunudur.  Teknolojik imkanlar güvenliği temsil etmekle yükümlü kurumlara yardım ettiği gibi yeni tehditler de oluşturuyor. Kimya gelişiyor, ama her yıl 50'den fazla yeni sentetik uyuşturucu AB Erken Uyarı Sistemi tarafından ilk kez keşfediliyor. Siber Suçlar denilen bir suç türü çıktı.

Avrupa gırtlağına dayanmış bıçağın farkında değil

- İtalya'da seçilmiş belediye başkanları kirli ilişkileri nedeniyle görevden alındı, yerine kayyum atandı. Kimse ses çıkarmadı. Fransa'da, Yunanistan'da bunlar sorun olmadı. Türkiye terörle mücadele ederken ise işler değişiyor.

- Kusura bakmasınlar Avrupa bugün gırtlağına dayanmış bıçağın farkında değil. Tehlikenin farkında değil. Kendilerine akıl, nizam diliyorum. Alacaklarını da zannetmiyorum.

- Avrupa'nın içinde gözlerini Türkiye-Müslüman düşmanlığı bürümüş. Dönüp kendilerine gelmelerini elbette bekliyoruz. 'mış gibi' uyguladıkları evrensel kurallara yapmalarını diliyorum.

Demirtaş bir teröristtir, AİHM'in kararı 

- 'PKK'yı eleştirin' denmesine rağmen bir kez bile PKK ile açıklama yapmayan, tam tersine onlara destek veren, iştahlandıran Selahattin Demirtaş teröristtir.

- AİHM'nin almış olduğu karar boşlukta bir karardır. Hiçbir anlamı yoktur. Çok net ve açıktır. Türkiye'nin hukuk sisteminin, idari yapısının yıllardır şahit olduğu, bu hali Türkiye düşmanlığı üzerinden sergileyen Avrupa temizleyemez, temizleyemeyecektir.

Çıplak arama iddiasını ispatlamayan şerefsizdir

- Uşak'la ilgili bir iddia ortaya attılar. Valiliğimiz-Emniyetimiz yalanladı. Tekrar ortaya attılar. Ne yazık ki dün ana muhalefet liderinin (Kemal Kılıçdaroğlu) hâlen bu yalanların arkasında durduğuna şahit olduk. Buradan söyleyeyim... Türk Polis Teşkilatı'na bu iddiaları atan ispatlamazsa, namussuzdur, şerefsizdir. 'Çıplak arama' iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur. Bunu Meclis kürsüsüne taşımak da kelimenin tam anlamıyla acizliktir. Bunu ispatlamayan da namussuzdur.

"HDP'li Gergerlioğlu FETÖ'cü bir teröristtir"

- Bir kere sorabilme kabiliyetine sahip değil misiniz yahu? Kimin peşine takılıyorsunuz? Bir terör örgütünün siyasi kanadından, FETÖ'cü terör örgütünden olduğu belli olan bir vekilin peşine takılıyorsunuz. Gergerlioğlu bir FETÖ'cü teröristtir. Üzerinde sadece milletvekili kılıfı var. FETÖ'nün sözleriyle bunu ifade etmektedir. 

Bu adam teröristtir, yargı gereğini yapmalı

- Zihni bulanmış, aklı gitmiş. FETÖ teröristi olan... Açık söylüyorum. Ben buradan yargıya da çağrıda bulunuyorum. Hakikaten bu adam teröristtir, suç duyurusunda bulunduk defalarca. Gereği yerine getirilsin.

- 'Cezaevinde çıplak arama yapılsın mı yapılmasın mı?' yönetmelik var... Jandarma olarak kolluk olarak aramalarda görevimiz var ama esas meseleler doktor nezaretinde yapılır.

- Arkadaşlar, telefonlardan uyuşturucuya, suç aletlerinden sim kartlara kadar her türlü cezaevine girerken, binlerce maddenin, suç unsurunun yakalandığı meseleler ortada. Tabancalar... Tamam. Karakollarda polis amirliklerinde kesinlikle bu söz konusu değildir. Ama cezaevlerinin kendisine ait bir güvenlik anlayışı söz konusudur.

- Pensilvanya'nın düğmeye basmasını bekliyorlar. Gazi meclisimizi bu meselelerin odağı haline getirmek ahlâksızlıktır. Bu kişilere sadece şunu söylemek istiyorum; Bu devlet-millet bunu hak etmiyor.

2021-2030 karayolları eylem planı hazırlandı

- 2021 yılı tarihin en büyük başarısına atacağımız bir yıl olmalıdır.  2021-2030 karayolları eylem planı hazırlandı. En son kabinede Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da en kısa sürede paylaşılacaktır. 

Uyuşturucudan ölümler yüzde 20.8 azaldı

- Uyuşturucu ile mücadelemizde saha baskımızı sürdürüyoruz. Kök kenevirinde bir artış gördük. Sadece bu yıl ele geçirdiğimiz kök kenevirin piyasadaki fiyatı 23 milyar TL'dir. Bunun terör örgütüne gittiğini düşünelim hep birlikte... Yine jandarmamız, Emniyetimiz, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş başarılı operasyonlara imza atmıştır. Uyuşturucuya bağlı ölümlerde bir düşüş gerçekleşti. Can kaybı sayısı bu yıl içinde 175'tir. Bu geçen yılın aynı ayında, adli tıp rakamlarında 242'ydi. Yüzde 20.8 bir düşüşümüzde bulunuyor. 

Kılıçdaroğlu'na: Vergi alınmaz yakalanıp gereği yapılır

- Uyuşturucu gelirlerinden vergi almaya çalışan zihni sinir projelere de uymamak lazım. Bir tek cümle... Hadi bize katkısı olmasın, bari karşı tarafa moral olmasın. Buradan Türk Polis Teşkilatı'na söyleyeceğim şudur; bu tür zihni sinir sözlere gülüp geçin. Hangi talimatı vermişsek onu uygulayın. Vergi uygulamaya çalışanlara da yaptığımız mücadeleyle, yakaladığımız eroin-esrarla nazire yapın. Vergi alınmaz, devlet yakalar ve gereğini yapar. Kendilerini komik duruma düşürmektedirler.

- Gözünüzü seveyim... Bizim teşkilatımız disiplin teşkilatıdır. Disiplinsizliğine ne olursunuz müsaade etmeyin. Korursak, kollarsak, elbette ki adil olarak bakacağız, ama disiplinden ayrılırsak bugünkü iftiraları atanlar, yarın karşımıza çıkıp tef çalarlar.

- Özellikle polis amirleri, birim amirleri olarak en önemli göreviniz, Türk Polis Teşkilatı'nı bir aile olarak görmektir. Çocuklarımızın eksikleri, aksaklıkları olabilir. Bilmeden bir takım yükümlülükler altına girmiş olabilir. Eğilmeliyiz. Ben buradayım, bakan yardımcılarımız, genel müdür yardımcılarımız orada. Sorunlarını çözeriz. Son 3 yılda intiharlar yarı yarıya düştü. Demek ki olabiliyor. Demek ki dokunabiliyorsak olabiliyor. Bu meseleyi de gündeminizin başına almanızı önemle istirham ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?
Dün partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı; ''Bu mahkemeler iç hukuk yolları tüketilmeden istisnai olarak açıklamıştır. AİHM gibi mahkemeler bizim iç mahkemelerimizin yerine karar veremez. Terör örgütünün şiddet eylemini kınamayı teröre destek olarak niteleyen bir mahkemenin 6-8 ekim olaylarının talimatını verene böyle bir karar alması çifte standarttır. Siyasetçi maskeli onlarca insanın kanı elinde olan biri olduğunu hatırlatıyorum. Bilmiyorlarsa biz bunu devamlı söyleyeceğiz. Ey AİHM, sen anlamasan da biz anlatmaya devam edeceğiz. Bu iki yüzlülüktür.''

ÖNCEKİ HABERLER
Borsa İstanbul güne rekorla başladı tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü
Borsa İstanbul güne rekorla başladı tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü
'Devletten 1000 TL destek' mesajıyla dolandırdılar! Parayla bitcoin almışlar
'Devletten 1000 TL destek' mesajıyla dolandırdılar! Parayla bitcoin almışlar
Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Türkiye ölçeğinde 20 yerde deprem üretme olasılığı olan fay var
Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Türkiye ölçeğinde 20 yerde deprem üretme olasılığı olan fay var
AB’den 'Türkiye' kararı: 2022'ye kadar uzatıldı, 4.5 milyar TL verecekler
AB’den 'Türkiye' kararı: 2022'ye kadar uzatıldı, 4.5 milyar TL verecekler
1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek! Tanıklık ücret tarifesi belli oldu
1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek! Tanıklık ücret tarifesi belli oldu
Tuğçe Özbudak esli hali nasıldı instagramı yorumlara kapattı
Tuğçe Özbudak esli hali nasıldı instagramı yorumlara kapattı
Uluslararası dolandırıcılık şebekesi çökertildi! Binlerce döviz ele geçirildi
Uluslararası dolandırıcılık şebekesi çökertildi! Binlerce döviz ele geçirildi
Karaman'da akıma kapıldı metrelerce yüksekten yere çakıldı
Karaman'da akıma kapıldı metrelerce yüksekten yere çakıldı
Temel Karamollaoğlu: AB'ye girmek istiyorsak AİHM'in Demirtaş kararına uymalıyız
Temel Karamollaoğlu: AB'ye girmek istiyorsak AİHM'in Demirtaş kararına uymalıyız
Antalya'da plaza terasında yılbaşı kutlamasına ceza yağdı
Antalya'da plaza terasında yılbaşı kutlamasına ceza yağdı