HABER /  SEÇİM

Süheyl Batum'dan CHP'ye yaylım ateşi!

Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, 2015 genele seçimlerinde CHP'den aday olmayacağını açıkladı. Batum, Kemal Kıçdaroğlu'na da dava açmaya hazırlanıyor.

CHP'den ihraç kararı mahkemece iptal edilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, partisinden yeniden adaylık için başvuruda bulunmadığını belirterek, "Bu kadar haksızlığı, hukuksuzluğu zerre kadar utanmadan yapan, bu hukuksuzluğa göz yuman, kişilerle bir arada siyaset yapmayı, aynı listede yer almayı kendime zul addettiğim için adaylığımı koymadım" dedi.

AMACIM CHP'Yİ DÖNMEK DEĞİL

Süheyl Batum, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP'den ihraç kararına ilişkin açtığı davayı kazandığını, artık bir CHP Milletvekili olduğunu ifade etti.

Süheyl Batum, dava açmasındaki nedenin partisine yeniden geri dönmek değil, hiç kimsenin keyfi olarak, hukuksuz bir şekilde ayrımcılığa tabi tutulamayacağını ispat etmek için olduğunu kaydetti.

Mahkeme kararını aldıktan sonra CHP'den aday olmak için 3 günlük süre bulunduğunu, ancak buna rağmen adaylık başvurusunda bulunmadığını anlatan Batum, "Bu kadar haksızlığı, hukuksuzluğu zerre kadar utanmadan yapan, bu hukuksuzluğa göz yuman, görmezden gelen bu kişilerle bir arada siyaset yapmayı, aynı listede yer almayı kendime zul addettiğim için adaylığımı koymadım. Bu hukuksuzluğu yapan kişiler yönetimde bulunduğu sürece onların hazırladığı listede yer almayacağım" diye konuştu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA DAVA

Batum, siyasal mücadeleye devam edeceğini, bunun tek yolunun milletvekili olmaktan geçmediğini ifade etti.

Partisinden ihraç edilmesine yönelik mücadelesinin burada kalmayacağını kaydeden Batum, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere bu süreci kendisine yaşatanlara, kendisini itibarsızlaştırmaya çalışanlara ayrı ayrı dava açacağını açıkladı.

Batum, avukatı ve aynı zamanda öğrencisi olan Gurur Gaye Günal'a da teşekkür etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Batum, Vatan Parti'sine üye olacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Stiletto nedir? Hangi ayakkabı stiletto
Dünyanın en uzun kirpikleri bu adamda!
Annesine oğlunu yedirdiler
Küçük kıza imam nikahı kıydı sonra...
LG'nin yaptığı akıllı saati gördünüz mü?
Diyarbakır annelerinden Hatice anne oğluna kavuştu!
Yorumlar 7 yorum