HABER /  GÜNCEL

Su kanalına düşen araçtan çıktı ama

Fethiye'de direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, otomobiliyle birlikte su kanalına uçtu.

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde su dolu kanala düşen otomobilden çıktıktan sonra akıntıya kapılıp 5 kilometre sürüklenen 43 yaşındaki Mehmet Canavarcı boğuldu, 57 yaşındaki Ahmet Ali Dal yaralı kurtarıldı.

Kaza, Fethiye'nin Çalıca Mahallesi Karapınar Mevkii'nde geceyarısı meydana geldi. Evli ve 2 çocuk babası Mehmet Canavarcı, 48 PV 279 plakalı otomobiliyle evinin bulunduğu 256 Sokak'a dönüş yapmak isterken, direksiyon kontrolünü yitirdi. Otomobil, Karapınar Çayı'nın denize aktığı DSİ kanalına düştü. Araçta bulunan dünürü Ahmet Ali Dal suya gömülen otomobilden çıkamazken, can havliyle kendini araçtan dışarı atan Mehmet Canavarcı ise akıntıya kapıldı.

DÜNÜRÜMÜ KURTARIN

Kaza üzerine koşan çevre sakinleri 112 Acil Servis'i aradı. Kurtarılmayı bekleyen Dal, itfaiye ekipleri ve çevredekilerin yardımıyla otomobilden, ardından kanaldan çıkarıldı. Bilinci açık halde ambulansa taşınan Dal, dünürü Mehmet Canavarcı'nın suyla sürüklenerek gözden kaybolduğunu anlatarak kurtarılmasını istedi. Dal çıkarıldıktan sonra suyla dolan otomobil kanalda sürüklenmeye başladı.

Canavarcı'nın evine 50 metre kala düştüğü kanalda akıntıya kapıldığını öğrenen yakınları ve çevredekiler, DSİ kanalı boyunca arama çalışması başlattı. Polis ve itfaiye ekiplerinin de katıldığı aramalar, kazadan 25 dakika sonra sonuç verdi.

5 KİLOMETRE SÜRÜKLENDİ

Motosikleti ile kanal boyunca arama yapan 21 yaşındaki Umut Çakıroğlu, kaza yerine 5 kilometre uzaklıktaki Taşkaya Mahallesi Fethiye Otogarı yakınında baygın sürüklenen Mehmet Canavarcı'yı gördü. Elbiseleri ile kanala atlayan Çakıroğlu, yakaladığı Canavarcı ile 200 metre sürüklendikten sonra bir ağaca tutunmayı başardı. Çakıroğlu, diğer kişilerin hortum bağlayıp çektiği Canavarcı'yı kanaldan çıkardı. İhbar üzerine sevk edilen 112 Acil Servis ekipleri tarafından Canavarcı'ya kalp masajı yapıldı.

İZİNE GELEN ASKER BULDU

Ambulansa alınan Canavarcı'nın hastaneye götürülüşünü üzgün gözlerle izleyen Çakıroğlu, askerden izne geldiğini, olayı haber alınca aramaya katıldığını söyledi. Sürücüyü baygın durumda kanalda görünce hiç düşünmeden suya atladığını anlatan Çakıroğlu, incir ağacına tutunarak sürüklenmekten kurtulduğunu dile getirdi. Canavarcı'yı sudan çıkardığında nefes almadığını aktaran Çakıroğlu, Durumu çok kötüydü. Allah yardımcısı olsun dedi.

KURTARILAMADI

Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'ne götürülen Mehmet Canavarcı, yaklaşık 40 dakika devam edilen kalp masajına yanıt veremeyerek öldü. Aynı hastanede tedaviye alınan Ahmet Ali Dal'ın ise genel sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Olayı haber alıp hastaneye koşan eşi İlknur Canavarcı, acı haber üzerine gözyaşına boğuldu. Kaç kez 'gitme' diye yalvardım diyerek gözyaşı döken acılı eşi yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Kanala düştükten sonra 1.5 kilometre sürüklenen otomobil, Hıdırlık Mevkii 451 Sokak'taki köprünün ayaklarına sıkıştı. Otomobil, suyun debisi düştükten sonra kanaldan çıkarılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
O mesajın anlamını açıkladı
O mesajın anlamını açıkladı
Cumhurbaşkanı Gül Adana’da
Cumhurbaşkanı Gül Adana’da
Burakcan’ın babası valilikte
Burakcan’ın babası valilikte
AKP Türk tarihini sıfırlamanın derdinde!
AKP Türk tarihini sıfırlamanın derdinde!
Taziye mesajının perde arkası!
Taziye mesajının perde arkası!
Dahiliye hangi hastalıklara bakıyor? Dahiliye ne demek hastalık listesi
Dahiliye hangi hastalıklara bakıyor? Dahiliye ne demek hastalık listesi
Yorumlar