BIST 118.061
DOLAR 6,87
EURO 7,78
ALTIN 397,29
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sayfası erişimi kapanıyor

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yapan öğretmen adaylarına son uyarı. 20 bin öğretmen ataması için açılan başvuru sayfası bugün saat 17.59'da erişime kapanıyor. Öğretmen ataması başvurusu için artık son saatler. Peki MEB-MEBBİS öğretmen atama başvurusu nasıl yapılacak KPSS puan şartı kaç?

Abone ol

MEB  Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sayfası bugün erişime kapanıyor saat 17.59'a kadar yapılan öğretmen ataması başvuruları geçerli sayılacak. Peki hala başvuru yapmayan öğretmen adayları 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için nasıl başvuru yapacaklar, aday şartları neler?

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURUSU UZADI: Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru süresini bugün saat 17.00'ye kadar uzattı.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru süresinin 9 Mart Cuma saat 17.00'ye kadar uzatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Öğretmen ataması için başvuruların, perşembe günü saat 17.00 itibarıyla sona ereceği duyurulmuştu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIM BAŞVURUSU NEREDEN YAPILACAK: Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınacak. 2 Mart'ta ön başvurusu alınmaya başlanan sözleşmeli öğretmenlik sınav merkezi tercihleri 8 Mart'ta yapılacak. Adaylar yayımlanan duyuruda belirtilen sözlü sınav merkezleri listesinde, sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecek. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMNENLİĞE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ALIMLARDA "KPSS" ŞARTI: Adaylar; Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil ( İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından ‘KPSSP121’ puan türünden; Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına ‘KPSSP120’ puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

MEB HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPACAK: Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili kontenjan bilgilerini açıkladı buna göre en çok kontenjan 3 bin 806 ile sınıf öğretmenliğine ayrılırken, onu 2 bin 2 ile İngilizce ve 1.907 ile din kültürü ve ahlak bilgisi branşları takip etti. 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 2-8 Mart; sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında yapılacak.

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK: Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, iletişim becerileri, öz güven ile ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği, eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara İzmir hızlı tren kaç saat sürecek- mesafe ne kadar?
Afrin'in ne kadarı alındı son durum haritasına bir bakın!
Kadın pilotun gizemi 81 yıl sonra çözüldü
BİLSEM sonuçları MEB 2018 sınav sorgulama ekranı
Afrin'den beklenen son dakika haber geldi TSK giriyor
Bağkur emeklileri ne zaman bayram ikramiyesi alacak ödeme günü 2020
Yorumlar