BIST 8.335
DOLAR 27,46
EURO 29,07
ALTIN 1.630,32
HABER /  MEDYA

Sözcü'nün sahibi Ertuğrul Akbay hayatını kaybetti Ertuğrul Akbay kimdir?

SÖZCÜ Gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın babası Ertuğrul Akbay hayatını kaybetti. 80 yaşındaki Ertuğrul Akbay bir süredir hastanede kanser tedavisi görüyordu. Ertuğrul Akbay kimdir?

Abone ol

Gazeteci Ertuğrul Akbay, bir süredir tedavi gördüğü hastanede sabaha karşı hayatını kaybetti.

80 yaşındaki Akbay, gazeteci kimliğinin yanısıra spora verdiği önemle de biliyordu. Spor ve beslenme konusunda seminerler veren Akbay Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme'lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlar yapmıştı.

Halit Ertuğrul Akbay kimdir?

Halit Ertuğrul Akbay, 1939 yılında doğdu. Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimini de tamamladıktan sonra gazeteciliğe 1965 yılında Hürriyet spor servisinde başladı.Daha sonra Günaydın'da yurt dışı muhabiri olarak çalıştı. 80’li yıllarda Gölge Adam adı ile röportajlar yaptı, basında büyük ses getirdi. 1985 yılında Gölge Adam gazetesini çıkardı.Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme'lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlar yaptı.

Bayar'la, Ecevit'le, Demirel'le, Erbakan'la röportajlar yaptı

Celal Bayar‘dan Süleyman Demirel‘e, Bülent Ecevit‘e, Necmettin Erbakan‘a ve Turgut Özal‘a kadar ‘çok özel' röportajlar yaptı. 8 Kasım 1989 tarihinde Gırgır ve Fırt dergilerini satın aldı. 2013 yılında yazdığı Yaş 75 Yolun Yarısı adlı kitabı büyük ilgi gördü.

Spora büyük bir önem veriyordu

Spora önem veren Akbay üniversitelerde beslenme ve spor konularında seminerler veriyordu. Akbay nasıl beslendiğini şöyle anlatmıştı: Her sabah özel olarak ürettirdiğim yüzde 100 doğal ve katkısız çörek otu, buğday ruşeymi, nar çekirdeği, sakız kabağı tohumu yağı kapsüllerinden kahvaltıdan önce birer adet alırım. Arkasından 3 yumurtalı omletin içine bir poşet sakız kabağı proteini ile yarım poşet buğday tozu koyup pişiririm.

Omletle birlikte en az 7-8 sekiz bardak da yeşil çay içerim. Öğlen ve ikindileri de sabahları olduğu gibi yemek öncesi yine birer adet bu yağ kapsüllerinden alırım.Öğlenleri ve akşamları canım ne isterse yerim. Ancak, ekmek, tuz ve şeker kullanmam.Yemek aralarında ise, hazmı kolaylaştırdığı için çörek otu yağı kapsüllerinden de 2-3 adet alırım

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Ertuğrul Akbay kaç yaşında ne kanseriydi 1 ay önce pes etme demişti!
Foto Galeri Ertuğrul Akbay kaç yaşında ne kanseriydi 1 ay önce pes etme demişti! Galeriye Gözat