YAZARLAR

Sosyal Medya'nın Gücü

İnternet kullanım alanının genişlemesi ile birlikte global bir çağa girilmiş oldu.

İsmail GÜZELiguzel@nestech.net

Hayatımızı zenginleştiren ve akıllarımızıaydınlatan bilgi teknolojilerini günlük hayatında hergün kullananbizler teknolojisiz bir hayatın ne kadar zorolabileceğini hayal bile etmek istemeyiz. 

Dünyamızın geleceğini bilgi teknolojilerininşekillendireceği kesinliği ile birlikte insanlarıngünlük yaşamlarını da etkilemektedir.Bilgisayar teknolojileri herkese farklıilhamlar vermektedir. Kimi bilsayar oyunlarında ustakimi de hackerlik da.Özellikle genç jenerasyon üzerindekietkisi diğer yaş guruplarına göre daha fazladır. 

Son yıllarda teknoloji kolay, daha hızlı,daha konforlu ve dinamik hale gelmiştir.

İnternet, insan hayatının en büyük iletişim aracıhaline dönüştü.İnternetkullanımının yaygınlaşması ve kullanan insan sayısının hergeçen gün artması, sosyal medyanın gücünüarttırmakta, insan yaşantısında da olmazsa olmaz halinegelmektedir.

Eğer bir işletme sahibi iseniz , sosyal medya aracılığıylaişinizi daha fazla bilinir hale getirebilir hatta ve hatta daha fazla ürün satar,dünyayaistediğiniz mesajları verebilirsiniz.

Önceleri sadece web sitesi üzerinden satış yapançoğu işletmeler, sosyal medyanın keşfinden ve işletmelerin sosyal medyayı keşfetmesinden sonar internet kullanıcılarınındikkatini çekebilmek için sosyal medya ağları üzerindenaçılan hesaplar ile reklamlarını, bunun yanısıra görsel resimler ve tasarımlarla süsleyerekalgı ve ilgiyi arttırmaktadırlar. 

Günümüzde en fazla rağbet gören Facebook,Twitter ve instagram gibi sosyal medyaağlarına zaman ayırmaya değipdeğmediğini merak edebilirsiniz, lakin kendim birkullanıcıolarak bir çok nedenden dolayı kullanımındeğdiği kanaatindeyim. 

Herhangibir işletme için, sosyal medyanın en önemli avantajlarındanbir kaçı,  müşteri ile direk iletişime geçilebilmesi,yeni ürünleri teşhir edilebilmesi, ve daha önemlisi  demüşterinin bir kaç klik ile ürünü uzaktan satın alabilmesidir. Buözellikler sayesinde, sosyal medya kullanımı vazgeçilmez birelement haline gelmiştir. 

Diğer bir avantajı da, başka insanların bu türişletmelerin varlığından haberdar olup, işletmelerin daha fazlaticaret yapma potansiyelini arttırabilmesi.

Teknoloji ile birlikte coğrafisınırların  ortadan kalktığı, eğitimde,sağlık da ve gündelik hayata dair herbirşeyin üniversalleştiği bir devre girdik.

Her geçen gün daha fazla katılımların olduğu buplatformlarda farklı insanlar ile tanışabilir görüşlerinizipaylaşabilirsiniz.

Bilgi teknolojileri sayesinde düşünce dünyamızdaha fazla gelişmekte, bundan dolayı daha kaliteli,daha kalıcı vedaha stratejik üretebilmekteyiz.

Bu sebeplerden dolayı günümüzdünyasında sosyal medyanın yapabileceği etki alanınıiyi anlayıp bilmek günlük ve profesyonel hayatımızı pozitif yöndeetkiler.

Sosyal Medya ve Expo 2016Antalya

Expo 2016 Antalya organizasyonu Türkiye için bir ilkolmakla beraber Dünya Expo organizasyonları adına da Türkiye olarakilklere imza atılmakta.

Sosyal medya alanında bir çok yeniliklerde imzasıbulunan UÇFiKiR ekibi, ülke tanıtımı için önemi büyük olan bu millidavada sosyal medya tanıtım görevini üstlenmiştir.Kuruma sosyalmedya danışmanlığı yapan New York şirketlerinden Nestech firması veaynı zaman da kurumun sanat yönetmenliğini yapan Gökhan YılmazBey'in de eklediği gibi "Expo 2016 Antalya" organizasyonu için bugünlerde çok güzel gelişmelere tanık olmakla beraber sosyal medyahizmeti vererek naçizane ufak da olsa katkıda bulunmayaçalışıyoruz. Türk Halkı olarak, sosyal medya platformlarıüzerinden, Expo 2016 Antalya organizasyonunu takip edereksizlerinde bu ilkleri görmenizi ve şahit olmanızı diliyoruz. Şugünlerde bilet satışlarının başladığı Expo 2016 Antalyaorganizasyonuna ilk defa ev sahipliği yapmış olmamıza rağmen baştahalkımız olmak üzere ve çevre ülke halklarının ilgisi ülkemiz vemilletimiz adına gurur verici daha önemliside ülkemizin sosyalmedya dünyasında daha tanınır hale gelmesi bizleri mutluetmekte.

Yorumlar